NEPOUČITELNÍ SENIOŘI!

0

Úspory seniora ve výši 175 tisíc korun odcizila neznámá žena, zřejmě ji doprovázel komplic. Dotyčná zazvonila u dveří rodinného domu v Turnově a 95letému majiteli sdělila, že jde do jeho domácnosti provést odečet vody a také mu vyplatit přeplatek za vodu. Senior ji proto pustil do domu a po předstírané prohlídce vodoměru ve sklepě za ním žena přišla do kuchyně, aby se s ním údajně finančně vypořádala. Z toho důvodu si připravil své dvě peněženky. Žena před ním vytáhla tři dvoutisícové bankovky, ale ty si nakonec ponechala a z domu odešla, aniž by mu nějaké peníze vyplatila. Po jejím odchodu mu chyběly obě jeho peněženky s úsporami ve výši 175 tisíc korun.

Podvodnice v průběhu návštěvy podle oznamovatele nekontrolovaně běhala po domě a vymyslela si například také to, že musí v koupelně zkontrolovat tlak vody. Senior si vůbec neuvědomuje, v kterém okamžiku ho okradla. Ženu popsal jako tmavovlásku ve věku kolem 40 let, středně silné postavy. Mluvila česky bez přízvuku a vystupovala suverénně a přátelsky. Venku na ni čekal nějaký člověk, v tuto chvíli nevíme ani to, zda to byl muž nebo žena.

Policisté případ kvalifikovali jako přečin krádeže, za který pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. V této souvislosti doporučujeme, aby ohrožené seniory zastupoval v jejich finančních záležitostech někdo z rodiny nebo jiná důvěryhodná osoba. Pokud senior podvodníka do své domácnosti nevpustí a rovnou ho odkáže na další osobu, je velmi pravděpodobné, že se obětí trestného činu nestane.
Ivana Baláková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.