NEBEZPEČNÝ PŘEJEZD V PŘEPEŘÍCH

0

V sobotu 4. února odpoledne se opět ukázalo, jak zrádný je železniční přejezd v Přepeřích. Řidič zde má minimální možnost se před ním rozhlédnout a musí se spolehnout na výstražnou signalizaci. Zatím není jasné, jestli řidič volkswagenu na přejezd vjel, i když výstražná světla svítila, protože je nehoda v šetření drážní inspekce a Policie ČR. Obrázky ale vypadají hrozivě. Podle mluvčí hasičů Zdenky Štrauchové byla nehoda v sobotu nahlášena ve 14.50 hodin.

n201702060831_zap_46_2017_nehodaNa místo byly vyslány čtyři jednotky – profesionální hasiči z Turnova, turnovští dobrovolní hasiči a samozřejmě liberečtí drážní hasiči. Kvůli přepravě lidí z vlaku byl povolán z jablonecké stanice evakuační autobus. Naštěstí nebyl nikdo u nehody zraněn, a to ani ve vlaku ani v osobním automobilu. Hasiči provedli protipožární opatření na havarovaném voze a zajistili evakuaci lidí do autobusu. Ten je odvezl do Turnova. Ve vlaku cestovalo 49 lidí. Nehoda je v šetření.

Železniční přejezd v Přepeřích je osazen pouze výstražnými světly. Vzhledem k tomu, že osobní vlaky se kolem řítí rychlostí kolem 100 kilometrů v hodině, stálo by určitě za úvahu tento přejezd pro větší bezpečnost vybavit i závorami.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.