SVÁTEK SPORTU V TURNOVĚ V TŘÍHODINOVÉM ŽIVÉM PŘENOSU ČESKÉ TELEVIZE!

0

Liberecký kraj bude v půlce srpna (17. – 22. 8. 2015) hostit mistrovství světa v MTBO – neboli orientační závody na horských kolech. Nejlepší závodníci z 29 zemí z celého světa si rozdělí medaile v seniorských a juniorských kategoriích ve čtyřech disciplínách. Každá disciplína bude mít své centrum a cílovou arénu na jiném místě Libereckého kraje. První závod na krátké trati se uskuteční na biatlonovém stadionu v Břízkách v Jablonci nad Nisou 18. srpna. Turnov a Městský atletický stadion Ludvíka Daňka budou cílovou arénou závodu ve sprintu (19. srpna). A poslední dvě disciplíny, závod na klasické trati a štafety, se přesunou do libereckého areálu ve Vesci (21. a 22. srpna).

Pořadatelé ze sportovního klubu Slavia Liberec orienteering zvou do sportovních areálů nejen diváky, ale také ty, kteří by si rádi poměřili své síly – alespoň na dálku – s mistry světa. Budou totiž připraveny open závody, které začnou po skončení jednotlivých disciplín a nabídnou zájemcům stejné tratě jako pro mistrovství světa.
Přijďte podpořit českou reprezentaci a vyzkoušet si MTBO na vlastní kůži a snad i společně oslavit české medaile.

n201508171048_sport_132_015_koloZÁVOD VE SPRINTU, ATLETICKÝ STADION LUDVÍKA DAŇKA, TURNOV
Mistrovství světa v MTBO se ve středu 19. srpna přesune do Turnova, kde se budou udělovat tituly mistrů světa ve sprintu. Centrem závodu a také cílovou arénou bude Městský atletický stadion Ludvíka Daňka, závodním prostorem pak městská zástavba v okolí stadionu (Károvsko), park a také lesní svah až k řece Jizeře, včetně poloostrova u jezu. Pro diváky na stadionu bude připravena velkoplošná obrazovka, na které budou moci sledovat záběry České televize, záznamy GPS a mezičasy.
Závodu se zúčastní závodníci z 29 zemí, závodit se bude ve čtyřech kategoriích – senioři (muži, ženy) a junioři (muži, ženy). Závod ve sprintu bude odstartován ve 12.00 hodin, vyhlášení vítězů je plánováno na 15.50 hodin.
Po skončení závodů mistrovství světa  jsou připraveny open závody pro veřejnost (start prvních asi v 16.30 hodin), v rámci nichž si každý může poměřit své síly s mistry světa.

Ti, kteří by se na stadion nemohli dostavit osobně, mohou závod sledovat v rámci přímého přenosu na kanále ČT4, jemuž bude na obrazovkách věnován tříhodinový blok! Jeho součástí bude program z živě vysílaného TV studia přímo z Turnova, reportáž z předešlého dne – závodu na krátké trati z Jablonce, a následně samotný přímý přenos.
Další informace najdete na www.wmtboc2015.cz.

DOPRAVNÍ UZAVÍRKY PRO OBLAST KÁROVSKO
Středa 19. srpna od 12.00 do 18.00 hodin
Týká se ulic: Alej legií (od křižovatky Myšina), Lidická, Karla Víka, Na Vyhlídce, Františka Kavana, Československých dobrovolců, Zdeňka Nejedlého, Kapitána Jaroše, Partyzánská, Čapkova, Terronská, Lubomíra Jasínka, Zborovská (úplná uzavírka od křižovatky s ulicí Lubomíra Jasínka), Žižkova (průjezd Husova – Koněvova bude zachován), Skálova (od náměstí Českého ráje).
Pořadatelé ze Slavie Liberec orienteering prosí občany a návštěvníky města, aby v době konání závodů do uvedené oblasti nezajížděli a dbali pokynů pořadatelů, kteří se budou v této oblasti pohybovat a dohlížet na bezpečnost. Pokud to není nutné, do oblasti nevjíždějte a zaparkujte svá vozidla mimo uzavřenou oblast, předejdete tím zbytečným komplikacím.

(Zdroj: Slavia Liberec orienteering)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.