PRVNÍ ŘÍJNOVÝ TÝDEN SE OTEVÍRAJÍ DUCHOVNÍ SVĚTY

0

(aktualizováno) S posledním zářijovým víkendem skončila také poslední větší dávka akcí, které se konaly pod širým nebem. Krajské dny smáčel déšť a tak akce, která stála mnoho úsilí i peněz nedopadla, jak si pořadatelé z Libereckého kraje přáli, ale poručit větru a dešti opravdu nelze. V neděli 30. září se také definitivně uzavřely brány Šťastné země v Radvánovicích. Inu, už je podzim, babí léto vrcholí, listí se barví a zanedlouho opadá. A akce se pomalu přesouvají do budov.

Městské kino v Turnově v prvním říjnovém týdnu v budově v Žižkově ulici promítá:
► Ve středu 3. a čtvrtek 4. října od 17.30 hodin americký film HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD.
► V neděli 7. října od 17.30 hodin americký film SMRTONOSNÁ PAST.

► Nabídka trvalá: Každé úterý od 14 do 17 hodin můžete zachovalé zimní oblečení přinést do prostor humanitární organizace ADRA ve Skálově ulici v Turnově (zadní trakt mezi základní školou a sousedícím internátem).

► V prvním říjnovém týdnu se koná TÝDEN KNIHOVEN. Letošní motto zní: Knihovnická bašta. V turnovské městské knihovně v Jeronýmově ulici jsou připraveny dopolední akce pro školní děti, pro veřejnost, zejména pro rodiče s dětmi, je určena hlavně středeční „Vařím, vařím pohádku…“ (středa 3. října od 16 hodin). Zajímavostí Týdne knihoven je amnestie na dlouho nevrácené výpůjčky, které lze vrátit bez sankčních poplatků. A také bezplatná registrace pro nové dětské čtenáře do 15 let.

► V pondělí 1. října je v galerii turnovského muzea přednáška PhDr. Michala Babíka o T. G. Masarykovi. Začátek je v 11 hodin, přednáška je určena školám i veřejnosti.

► V úterý 2. října je v turnovském divadle od 18 hodin cestovatelský klub, tentokrát se zájemci podívají s MUDr. Helenou Boháčovou do PERU A BOLÍVIE.

V úterý 2. a 9. října se koná první informační přednáška „ŠKOLY 7 KLÍČŮ KE ZDRAVÍ A PROSPERITĚ“, která v Turnově ve školním roce 2007/2008 otvírá přípravný ročník. Koná se v prostorách turnovské Žluté ponorky – střediska pro volný čas v Husově ulici od 18 hodin.
Zájemci budou mít skvělou příležitost začít měnit svůj život podle svých představ, potkáte lidí, kteří budou schopni vám naslouchat a kde i vy budete mít možnost rozvinout v sobě kvality, které vám budou pomáhat v řešení každodenních životních situací.
ŠKOLA má za cíl pomoci svým žákům:
• změnit život pozitivním způsobem, vyvinout vlastní intuici, vzít zodpovědnost za svoje zdraví a život do svých rukou, stát se nezávislými silnými osobnostmi…
• přiblížit svým žákům různé aspekty praktických vědomostí tradiční východní a lidové medicíny, naučit používat tyto vědomosti v běžném praktickém životě, přinést klid, harmonii v těle i mysli, ukázat že škola hrou je možná…
Přípravný ročník je vhodný pro začátečníky, mírně pokročilé v oblasti esoterických nauk, média, léčitele, lidi z oborů, kde je nutné a žádoucí rozvíjení intuice, vizualizace, pozitivní programování mozku (manažeři, obchodníci, začínající maséři, vědmy, čarodějové, kartářky apod.). Ale také pro ty, kteří milují změny, rádi se učí novým věcem, novým přístupům a chtějí si vytvořit na základě obdržených informací svůj nezávislý názor.
Školu vedou zkušení terapeuti Luděk Drábek a Lara Rozsokha, více informací na tel. 608 833 374, 603 866 977, e-mail: luminus.3d@centrum.cz, www.blue-angel.cz

► V pátek 5. října se v restauraci Zrcadlová koza koná od 19.30 hodin koncert nové turnovské kapely Mirumir.

► V sobotu 6. října je v Sedmihorkách v autokempu podzimní setkání Selské jízdy Český ráj. Zváni jsou všichni přátelé ušlechtilých koní. Začátek v 10 hodin.

V sobotu se také koná tradiční setkání majitelů vozů FIAT. V pořadí 7. PODZIMNÍ FIATLON začíná na turnovském parkovišti u autobusového nádraží v 10 hodin orientační soutěží. Poté se koná spanilá jízda Českým rájem po trase Turnov – Všeň – Vyskeř – Libošovice – Prachovské skály, hotel Prachov. Start spanilé jízdy z autobusového nádraží je předběžně plánován asi na 13. hodinu.

V sobotu 6. října od 19 hodin hraje kapela Mackie Messer Band v turnovské restauraci El Passo (zadní trakt ZUŠ na náměstí).

► V neděli 7. října hraje od 17 hodin v turnovské restauraci Maškovka Lédl jazz kvintet.

► V pondělí 8. října je od 9 do 16 hodin Den otevřených dveří ve Střední umělecko průmyslové a Vyšší odborné škole v Turnově, Skálově ulici. Zváni jsou zejména žáci posledních ročníků základních škol a jejich rodiče.

n200709301217_vakci_87_07_pfeiffer► V úterý 9. října se v Městském divadle v Turnově od 18.30 hodin koná mimořádné setkání s biotronikem Tomášem Pfeifferem – ten v rámci setkání rozezní VODNÁŘSKÝ ZVON. To je nástroj starý řadu století. Posluchači se mohou zaposlouchat do alikvotních tónů, které dle prastaré tradice nejen rezonují s naší duchovní podstatou, ale léčí i naše tělo. Zajímavostí je i to, že součástí hudebního nástroje je vodní hladina, která během hry vytváří rezonanční obrazce a ve fortissimu dochází až k její levitaci do výše řady centimetrů. Hudební zážitek je tak doplněn i silným zážitkem vizuálním.
Sám Tomáš Pfeiffer k tomu uvádí: „Jen málokdo měl pravděpodobně příležitost vnímat zvuk Vodnářského zvonu. Je to nástroj, jehož stopa vede přes dynastii Ming dále do hlubin věků. Nalezl jsem jej ve vysokých horách ve výšce 2300 m. Dle starých lámů proniká jeho zvuk do celého těla, působí silně léčebně a duchovně. Patřím do generace, ve které lidé objevovali nové náboženské impulsy. Nejeden by tehdy dal cokoli za možnost navštívit Tibet či Indii.
Když jsem poprvé potkal pana Josefa Zezulku, ve snu by mě nenapadlo, že potkávám osud. A přece pak, až do jeho smrti v roce 1992, jsem jeho žákem. Pomalu mně – leteckému konstruktéru – otevírá netušený svět. Vede mě ve filosofii i léčbě. Stejně pomalu tak začínám chápat milost osudu, vždyť bydlím v nejmystičtějším a nejtajemnějším městě světa – Praze. Navíc největším tajemstvím v tomto tajemství je právě on – J.Z.
A tak ne v Tibetu, ale ve „svém“ městě Praze dostávám odpovědi na každou svou duchovní otázku, a ne „jen“ odpovědi. To, co uslyšíte, je jeho filosofie Bytí převedená do tónů. Díky jemu hledám meditační samotu v horách, a tedy i díky jemu vám mohu přinést tento zážitek.
Stojím u nástroje, který mnou prostupuje a já jím. Splýváme s vesmírem. ÓN…“

AVÍZA
► Kino v Turnově, Žižkově ulici, promítá od čtvrtka 11. do neděle 14. října v premiéře nový český film Jana Hřebejka MEDVÍDEK.
► Bozkov u Semil. DE BILL HEADS NATOČÍ ŽIVÉ DVD – turnovská rocková skupina DE BILL HEADS má za sebou již desátý rok existence a toto kulaté jubileum se rozhodla oslavit natočením svého vůbec prvního koncertního DVD. Stane se tak v sobotu 13. října na koncertě v Bozkově u Semil, kde je podle členů kapely pokaždé výborná atmosféra i zázemí.

DE BILL HEADS mají doposud na svém kontě celkem tři alba, při čemž posledního titulu z roku 2006 s názvem „Na plný kule“ se doposud prodalo téměř tři tisíce kusů. Od letošního jara je na hudební stanici Óčko k vidění také videoklip k písni Ani náhodou, který skupina natočila letos na jaře. Během letošní sezony DE BILL HEADS absolvovali, coby předkapela, turné se skupinou Tři sestry a dohromady s účinkováním na letních festivalech a dalších akcích se počet koncertů v tomto roce přehoupl přes šedesátku.
Již zmíněné, zatím poslední, album „Na plný kule“ bylo vydáno ve spolupráci s vydavatelstvím Sokol´s Power Voice, které spolupracuje s rockovými stálicemi české hudební scény jakými jsou například skupiny Alkehol, Harlej, Torr, Root a další a právě s tímto vydavatelství je plánováno také vydání nového DVD turnovských rockerů. To by mělo být během letošní zimy sestříháno a na pultech obchodů by se mělo objevit začátkem příštího roku.
Pokud tedy patříte mezi početný zástup fanoušků skupiny DE BILL HEADS či pokud jste na koncertě těchto veselých chlapíků ještě nebyli, rozhodně si nenechte natáčení v Bozkově ujít. Ke každé vstupence je připraven malý dárek a o zajímavě prožitý večer se postarají nejen DE BILL HEADS, ale také rockotéka, která je plánována do ranních hodin.

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY
► V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. V galerii muzea je výstava Geopark – šance pro region, ve výstavním kabinetu výstava „Kriminalita na Turnovsku v meziválečném období“. Ve výstavním sále ve III. patře probíhá výstava s názvem INDIVIDUALITY, své práce představují učitelé šperkařské školy. Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí 9 – 16 hodin, o víkendu s polední pauzou 12 -13 hodin.
► V Galerii Safír v muzeu je do 3. října výstava fotografií Stanislava Loudáta a Vlastislava Kopřivy, členů fotoklubu v Mladé Boleslavi.
► Na Dlaskově statku v Dolánkách je celoroční nová expozice „Devatero řemesel“ (statek je otevřen denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin).
► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí je výstava polského autora Janusze Pytla věnovaná městu Jelenia Góra.
► V Galerii Granát na turnovském náměstí je výstava fotografií Jitky Maděrové a obrazů a grafiky Ivany Pelouchové.
► V prostorách Základní umělecké školy v Turnově na náměstí Českého ráje je od 24. září do 25. října výstava „Ilustrace není legrace“, své práce tu představuje známý ilustrátor Jiří Fixl, dále tu budou vystavovat děti z výtvarného kroužku pod vedením Evy Mastníkové.

ZA HUMNY:
► Lomnice nad PopelkouAION MUSIC CLUB. V pátek 5. října je od 20 hodin koncert kapely JAKSI TAKSI.
V muzeu na lomnickém náměstí probíhá až do 4. listopadu výstava „POMOCNÍCI Z DOMÁCNOSTÍ NAŠICH BABIČEK“ – prezentace technických vymožeností, které využívaly hospodyňky na přelomu 19. a 20. století.
Zrekonstruovaná rozhledna na Táboře je pro veřejnost otevřena po celý rok. Provoz PO – NE 10 – 18 hodin (změna otevírací doby vyhrazena).
► Mladá Boleslav. Nově otevřené Vzdělávací centrum Škoda Auto (nové sídlo Vysoké školy ŠkodaAuto), ul. Na Karmeli 1457, pořádá spolu s Magistrátem města Mladá Boleslav dny otevřených dveří pro veřejnost, a to v pátek 5. října od 14 do 18 hodin a v sobotu 6. října od 10 do – 18 hodin.
► Liberec, Experimentální studio v Lidových sadech, pátek 12. října od 18 hodin. Kontakt, sdružení fotografů Euroregionu Nisa zde pořádá setkání s fotografem MLADÉ FRONTY DNES pro Liberecký kraj ROMANEM ČEJKOU na téma – NOVINÁŘSKÁ FOTOGRAFIE a vše co s ní souvisí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.