NA MÍSTĚ SBĚRNÉHO DVORA BUDE BYTOVÝ DŮM

0

Není to tak dávno, co měl Turnov tři sběrné dvory: v Sobotecké ulici v areálu technických služeb, na Vesecku a v Pacltově ulici u nádraží. Právě poslední zmíněný sběrný dvůr sloužil i pro občany blízkých Ohrazenic. Rozhodnutím radnice, protože se provoz tří sběrných dvorů zdál nadstandardní a zbytečně drahý, byly dva sběrné dvory zrušeny a dnes zůstal už pouze jediný na Vesecku.


Přestože je to jistě jednodušší způsob separace komunálního odpadu, protože vše se odehrává na jednom místě, pro některé občany je ale cesta na Vesecko, když dříve byly sběrné dvory lépe dosažitelné pro obě části města, problém. Otázkou tak je, jestli část odpadu, která byla dříve separována na sběrných dvorech, například bioodpad ze zahrádek, nekončí v popelnicích nebo na nějaké skládce „za plotem“…

Zatímco budoucnost areálu v Sobotecké ulici je sídlem technických služeb daná, bývalý sběrný dvůr v Pacltově ulici se po uzavření stal nadbytečný. Radnice se areál pokoušela víc než rok prodat. Nakonec se objevili tři zájemci. Jeden zde chtěl provozovat sběrnu kovu a papíru, druhý vystavět penzion a třetí postavit bytový dům. A protože právě třetí nabídka v pořadí nejvíce souzněla i s požadovanou cenou tří milionů korun do městské pokladny (plocha je 1495 metrů čtverečních), vyroste v nejbližší době na místě bývalého sběrného dvora bytový dům. S prodejem už souhlasili i zastupitelé města na svém posledním zasedání.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.