NOVÁ DLAŽBA OKOLO SOKOLOVNY – DŮSTOJNÝ PŘÍSPĚVEK SOKOLŮ K 750 LETŮM VÝROČÍ TURNOVA

0

Město Turnov nás v loňském roce vyzvalo, abychom vymysleli aktivitu, která napomůže důstojným oslavám města. Nápad vznikl rychle, byť nebyl tradičně ve sportovním duchu. Rozhodli jsme se dotáhnout po dlouhých desítkách let obnovu ploch okolo sokolovny a vydláždit prostor, který slouží každý den stovkám návštěvníků celého sportovního areálu. Chtěli jsme navázat na zdařilou přeměnu ploch v okolí Nové radnice a Skálovu ulici – jako nejkrásnější ulici města – ještě více zkrášlit. Cílem bylo akci zvládnout v termínu do konání mítinku Ludvíka Daňka, abychom se my všichni Turnované mohli pochlubit sportovcům a divákům z celé republiky.

Klíči k úspěchu byly kvalitní příprava, rychlý postup, skvělá firma, štěstí na počasí a finanční pomoc města. Projektové řešení bratra Ing. arch. Tomáše Tomsy je nápadité zakomponováním sokolských ideových myšlenek do zádlažby. Věděli jsme, že musíme brzy soutěžit a brzy stavět, aby měly oslovené firmy na začátku stavební sezony dostatečné kapacity a nabídly nám cenu, kterou jsme byli schopni zaplatit. Chtěli jsme také využít brzkého termínu jarních prázdnin, aby byly nejnáročnější práce realizovány v době, kdy je okolo sokolovny méně rušno.
Vítězem soutěže se stala firma ASANO Liberec, která předvedla skvělou práci a neuvěřitelně rychlý postup. Naším štěstím pak bylo počasí. Nikdo z nás nevěřil, že v únoru mohou být příhodné podmínky pro silničářské práce. A nejdůležitějším klíčem k úspěchu byla finanční pomoc města. Výsledná částka se vyšplhala k 1,5 mil. Kč, a to bez nákupu dlažby. Tu nám darovalo ze svých skládek město, a navíc nám přidalo 650 tis. Kč.

Děkujeme i vedení TJ Turnov a Centru pro rodinu Náruč, že nám svými příspěvky trochu snížily finanční náročnost pro sokolskou pokladnu. Naše úsilí však přineslo příležitosti pro sdružení Náruč k obnově dětského hřiště a pro atlety, aby si mohli v budoucnu kvůli lepší ostraze oplotit stadion.
Milan Hejduk, starosta TJ Sokol Turnov

Do dlažby mezi sokolovnu a halu byla vydlážděna hesla, která společně tvoří hlavní poselství Sokola: Sport, Občanství, Komunita, Osobnost, Laskavost.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.