VZNIKNOU V TURNOVĚ TZV. PODZEMNÍ KONTEJNERY?

0

V prostoru u supermarketu Billa u nádraží a U Raka u Střelnice by měla vzniknout první dvě místa v Turnově, kde budou tzv. podzemní kontejnery na tříděný odpad. Jak na lednovém zasedání zastupitelstva zmínila místostarostka Jana Svobodová, která má problematiku životního prostředí ve vedení města na starosti, původně se ještě uvažovalo o náměstí Českého ráje a Havlíčkově náměstí a o prostoru u lékárny v ulici A. Dvořáka. Vesměs ale nedošlo k dohodě s památkáři, nebo by se jednalo o problematické prostorové umístění. Náklady na vybudování jednoho místa s podzemními kontejnery přijde na více než milion korun. Město hodlá podat žádost o dotaci do Státního fondu životního prostředí, takže by spoluúčast městského rozpočtu mohla být jen 650 tisíc na vybudování obou sběrných míst.

Výhody tohoto moderního odkládání odpadů tkví především v estetickém pohledu, proto se s podzemními kontejnery na tříděný odpad často setkáváme v historických centrech měst. Kontejnery jsou navíc objemnější, takže svoz je méně častý. Ale je bohužel dražší, náklady na svoz odpadu by v případě vybudování těchto dvou míst vzrostly o 150 tisíc korun ročně.
Se schválením žádosti do Operačního programu Životní prostředí souhlasila těsná většina 15 zastupitelů, pět se jich hlasování zdrželo a stejný počet byl proti.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.