MĚSTO CHCE Z CENTRA VYTLAČIT PARKUJÍCÍ KAMIONY

0

Parkující kamiony, jejichž řidiči musí vykonat povinnou bezpečnostní přestávku, či odstavené tahače a návěsy na různých místech města. Jak stále stoupá objem nákladní silniční dopravy, potýkají se s tímto problémem všechna města. Turnov nevyjímaje. V poslední době stojí odstavené kamiony u autobusového nádraží mezi mosty v místě, kudy vede cyklostezka Greenway Jizera. Především na ranní protáčení motorů a na nepořádek v okolí si stěžují zdejší obyvatelé již dlouhodobě. Podle starosty města Tomáše Hockeho by v blízké době zde kamiony měly přestat parkovat. Druhým místem, odkud již zaparkované kamiony v těch dnech zmizely, je zpevněná plocha vedle čerpací stanice Kontakt naproti firmě Grupo Antolin v Průmyslové ulici.

„Dohodli jsme se s majitelem plochy, že bude parkoviště na čas uzavřeno. Okolní obyvatelé si stěžují na zvýšenou prašnost, hluk a zvýšený provoz ve Fučíkově ulici. Dost dobře nevím, proč mají města řešit stání kamionů, když to neřeší stát,“ dodává starosta. Město nicméně pravděpodobně připraví pro kamiony zázemí na Vesecku v průmyslové zóně, což je však vázáno na investice do zpevnění plochy a vybudování sociálního zázemí.

V Turnově je také několik míst, kde kamiony mohou parkovat a místo tam je – například provozovna ČSAD nebo oplocená plocha pod železniční zastávkou. Problém je, že zde kamiony stojí za úplatu. Jinde ve městě je to zadarmo. Situaci v průmyslové zóně u Kontaktu sledují městská i státní policie. Řidiči, kteří dnes místo na uzavřeném parkovišti stojí přímo v ulici, budou pokutováni. Problémy budou mít i řidiči, kteří svá vozidla třeba na celý víkend odstaví v Nádražní a dalších blízkých ulicích. Jedná se o zhruba 50 kamionů denně, které je třeba umístit někam, kde nebudou obtěžovat občany žijící v okolí.

Situaci by vyřešilo vybudování odpočívadel pro kamiony u rychlostní silnice či na jiných vhodnějších místech, než jsou centra měst. Stát vybírá za průjezd kamionů mýtné, ale peníze jdou patrně někam jinam…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.