MAŠKOVKA A DESÍTKY DROBNÝCH INVESTIC A PROJEKTŮ, TO BUDE ROK 2016 V TURNOVĚ

0

V prosinci schválený rozpočet města podle starosty Turnova Tomáše Hockeho dovoluje některé investiční a přípravné aktivity zahájit nejméně o měsíc dříve. „Pro město bude letos zásadní dostavba sportoviště v Maškově zahradě, kam z rozpočtu poputuje víc než 30 milionů korun. To samozřejmě ovlivní další investice, protože v rozpočtu máme zhruba k dispozici na investice ročně kolem 50 milionů a my více než polovinu dáme do Maškovky. Přesto se život města kvůli stavbě sportoviště nezastaví,“ uvádí starosta. Dokončené sportoviště včetně venkovních bazénů a zázemí má být otevřeno v rámci květnových oslav na začátku měsíce. Když počasí dovolí, v půlce května už obyvatelé města a návštěvníci budou moci naplno využívat služeb koupaliště.

Z dalších aktivit to letos budou prodeje pozemků na Hruštici, bytového domu čp. 81, opět se bude mluvit o prodeji restaurace na Šetřilovsku a také o využití pozemků za Penny marketem v blízkosti sportovního areálu. Město by také chtělo vykoupit pozemek za Vesnou v blízkosti Havlíčkova náměstí, kde by mohlo být parkoviště a otevřela by se tak cesta k diskuzi o nové úpravě tohoto náměstí.

Z menších akcí to budou jednání o výkupu rodinného domu, který by měl ustoupit stavbě sjezdu z průtahu do Fučíkovy ulice, v ZŠ v Alešově ulici bude provedena třetí etapa rekonstrukce spočívající v úpravě vnitřních prostor, aby každá třída mohla mít svoji školní družinu. Zvětší se prostor pro pobočku knihovny a nově upravena bude školní zahrada. U bytového fondu proběhne výměna bojlerů v domech s pečovatelskou službou v Žižkově ulici, ZUŠka dostane nové plynové kotle na vytápění, připravovat se bude oprava střechy na jídelně v ZŠ Žižkova.

Nové chodníky by v letošním roce měli mít obyvatelé Zahradní ulice, pokračovat se bude s chodníkem v Přepeřské ulici, proběhne stavba dalšího úseku vodovodu a části komunikace na Vazovci a oprava chodníku od železniční zastávky Turnov-město k areálu Maškovky.

„Pro mě zásadní bude úprava nebezpečného úseku u bufetu Granát v horní části Hluboké ulice, kde je poměrně nebezpečný přechod pro chodce, úzké hrdlo pro pěší a navíc se díky tomuto přechodu i ucpává doprava na hlavní trase. Přechod chceme přemístit více do náměstí,“ přiblížil starosta. Ten by také rád letos vyřešil opravu lávky na Šetřilovsku, opravil část zdi na hřbitově v Pelešanech a pokračoval s pomocí dotace v regeneraci sídliště u nádraží, kde by se mělo pracovat v ulicích Květinové, Březové a Studentské. Dokončeno bude také hřiště v Mašově. Pracovat se bude na Valdštejně, kde budou především vyměněny střešní krytina a krovy na kapli.

Z projektů je to úprava Husovy a Žižkovy ulice s bezpečnými přechody pro školáky, připravuje se poměrně komplikovaná rekonstrukce Nádražní ulice – tady se projektanti v současnosti trápí s úpravou zatrubněného Odolenovického potoka a se spádovými poměry u železničního viaduktu v dolní části ulice. Projektují se také chodník v Mašově ze Sobotecké ulice až na náves, oprava Markovy ulice a také roky nevyužívané pasáže pod radnicí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.