MAŠKOVKA A DESÍTKY DROBNÝCH INVESTIC A PROJEKTŮ, TO BUDE ROK 2016 V TURNOVĚ

0

V prosinci schválený rozpočet města podle starosty Turnova Tomáše Hockeho dovoluje některé investiční a přípravné aktivity zahájit nejméně o měsíc dříve. „Pro město bude letos zásadní dostavba sportoviště v Maškově zahradě, kam z rozpočtu poputuje víc než 30 milionů korun. To samozřejmě ovlivní další investice, protože v rozpočtu máme zhruba k dispozici na investice ročně kolem 50 milionů a my více než polovinu dáme do Maškovky. Přesto se život města kvůli stavbě sportoviště nezastaví,“ uvádí starosta. Dokončené sportoviště včetně venkovních bazénů a zázemí má být otevřeno v rámci květnových oslav na začátku měsíce. Když počasí dovolí, v půlce května už obyvatelé města a návštěvníci budou moci naplno využívat služeb koupaliště.

Z dalších aktivit to letos budou prodeje pozemků na Hruštici, bytového domu čp. 81, opět se bude mluvit o prodeji restaurace na Šetřilovsku a také o využití pozemků za Penny marketem v blízkosti sportovního areálu. Město by také chtělo vykoupit pozemek za Vesnou v blízkosti Havlíčkova náměstí, kde by mohlo být parkoviště a otevřela by se tak cesta k diskuzi o nové úpravě tohoto náměstí.

Z menších akcí to budou jednání o výkupu rodinného domu, který by měl ustoupit stavbě sjezdu z průtahu do Fučíkovy ulice, v ZŠ v Alešově ulici bude provedena třetí etapa rekonstrukce spočívající v úpravě vnitřních prostor, aby každá třída mohla mít svoji školní družinu. Zvětší se prostor pro pobočku knihovny a nově upravena bude školní zahrada. U bytového fondu proběhne výměna bojlerů v domech s pečovatelskou službou v Žižkově ulici, ZUŠka dostane nové plynové kotle na vytápění, připravovat se bude oprava střechy na jídelně v ZŠ Žižkova.

Nové chodníky by v letošním roce měli mít obyvatelé Zahradní ulice, pokračovat se bude s chodníkem v Přepeřské ulici, proběhne stavba dalšího úseku vodovodu a části komunikace na Vazovci a oprava chodníku od železniční zastávky Turnov-město k areálu Maškovky.

„Pro mě zásadní bude úprava nebezpečného úseku u bufetu Granát v horní části Hluboké ulice, kde je poměrně nebezpečný přechod pro chodce, úzké hrdlo pro pěší a navíc se díky tomuto přechodu i ucpává doprava na hlavní trase. Přechod chceme přemístit více do náměstí,“ přiblížil starosta. Ten by také rád letos vyřešil opravu lávky na Šetřilovsku, opravil část zdi na hřbitově v Pelešanech a pokračoval s pomocí dotace v regeneraci sídliště u nádraží, kde by se mělo pracovat v ulicích Květinové, Březové a Studentské. Dokončeno bude také hřiště v Mašově. Pracovat se bude na Valdštejně, kde budou především vyměněny střešní krytina a krovy na kapli.

Z projektů je to úprava Husovy a Žižkovy ulice s bezpečnými přechody pro školáky, připravuje se poměrně komplikovaná rekonstrukce Nádražní ulice – tady se projektanti v současnosti trápí s úpravou zatrubněného Odolenovického potoka a se spádovými poměry u železničního viaduktu v dolní části ulice. Projektují se také chodník v Mašově ze Sobotecké ulice až na náves, oprava Markovy ulice a také roky nevyužívané pasáže pod radnicí.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.