SPORTOVNÍ SERVIS: OD KRÁLE TURNOVSKÉHO SPORTU PŘES FUTSAL, HÁZENOU A HOKEJ AŽ PO VOLEJBAL

0

Sportovní přehled tentokrát začínáme jednou příjemnou informací. Jak sportovní fanoušci ví, sportovcem Turnova za loňský rok se stal orientační běžec Tomáš Dlabaja. Zaslouženě. Měl velmi úspěšný rok. Mj. se významnou měrou podílel na historicky prvním štafetovém zlatu pro Českou republiku na mistrovství světa. Zvítězil na mistrovství republiky ve sprintu v orientačním běhu ad. Slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců se v únoru nemohl osobně zúčastnit, protože byl na reprezentačním soustředění v Portugalsku. Nyní do redakce od jeho klubového kolegy Jindřicha Kořínka dorazila ta správná fotografie – s korunou krále turnovského sportu!

FUTSAL
* II. liga: FC Dalmach Turnov – Radobýl Litoměřice 8:7 (7:4).
Sestava: Koubus – Krejčík, Kratochvíl, Bakeš, Bernard, Kalousek, Petřík, Špína Martin, Zdražil. Branky: Petřík 4x, Zdražil, Krajtochvíl, Kalousek, Krejčík.
Úvod utkání pro Dalmach nezačal dobře, když si nešťastně střelu vyraženou Koubusem srazil do branky Špína – 0:1. Poté Dalmach zapnul a vytvořil si několik slibných šancí, ale ani jedna neskončila v brance. V časovém úseku tří minut v půlce první půle se však Dalmach rozstřílel. Z rohového kopu rozehraného Zdražilem na Kratochvíla Dalmach vyrovnal na 1:1. O minutu později obral o míč protihráče Bakeš a předložil ideální přihrávku Petříkovi – 2:1. Poté překvapil hostujícího brankáře z úhlu Kalousek a navíc opět zafungovala kombinace Bakeš – Petřík a bylo to rázem 4:1 pro Turnov. Aby toho nebylo málo, tak zvýšil na 5:1 ještě Zdražil. Litoměřicím se podařilo snížit na 5:2 po nedůrazu v obraně, ale na to odpověděl Petřík z penalty nařízené po faulu na Krejčíka – 6:2. Za akumulované fauly Petřík zahrával v 16. minutě desetimetrový kop, který proměnil a rozdíl branek byl již pětigólový – 7:2. Pak ale Dalmach trochu polevil a hosté toho hned využili a snížili. Do kabin se nakonec šlo za stavu 7:4.
Jak začal Turnov první poločas, tak nešťastně začal i druhý, když si Koubus srazil míč odražený od břevna do branky – 7:5. Radobýl to nakoplo a Turnov musel hasit jednu šanci Litoměřic za druhou. Ve 26. minutě se ale nápor hostů podařilo otupit brankou Krejčíka, kterému asistoval Špína – 8:5. Ve 34. minutě snižuje na 8:6 hostující Novotný, aby poté ve 38. minutě trochu pocuchal nervy domácích hráčů a fanoušků Knapík, když přidal branku na 8:7. Nakonec se však hráčům Turnova podařilo výhru uhájit a všechny body zůstaly Dalmachu.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ
* II. liga, ženy: TJ Kovofiniš Ledeč n. S. – TJ Turnov, 27:25 (14:12),
hráno 3. března. Sestava (branky):
Kučerová B. – Ševrová L. (10/2), Kohoutová R. (8), Koubková A. (4), Bártová P. (1), Davidová C. (1), Nalezencová J. (1), Šafářová A., Ševrová V., Víšková L.
Z důvodu nemocí a začínajících jarních prázdnin odcestovalo k odvetnému utkání pouze 10 hráček. V podzimním utkání v Turnově domácí zvítězily 26:16. Nyní se zápas vyvíjel jinak. Turnovské hráčky hrály kolektivně, bojovaly a nepředvedly špatný výkon. I tak jim to však nestačilo na zisk alespoň jednoho bodu, což by vzhledem k průběhu a dění na hřišti bylo mnohem spravedlivější.
* II. liga, ženy: TJ Turnov – HBC Strakonice 19:20 (9:9), hráno 9. března. Sestava (branky): Kučerová B. – Davidová C. (4/1), Ševrová L. (4/2), Nalezencová J. (3), Koubková A. (2), Šafářová A. (2), Bártová P. (1), Kohoutová R. (1), Vališová A. (1), Víšková L. (1), Poláková M., Ševrová V.
Podzimní utkání vyznělo lépe pro strakonický celek, který ve svojí hale porazil Turnovanky 22:14 (11:4). Zápasu se ze zdravotních důvodů nemohly ještě zúčastnit D. Aissi a I. Tichá, z téhož důvodu nemohl dorazit ani trenér domácích Roman Fuchs.
Turnovské hráčky se ve 4. minutě ujaly vedení 1:0, ale hostující ihned odpověděly a do 9. minuty získaly vedení na svoji stranu (1:4). Domácím se podařilo srovnat až ve 22. minutě a vyrovnaný byl stav na ukazateli také na konci prvního poločasu.
Druhá půle utkání byla hodně vyrovnaná jak herně, tak střelecky. Bohužel, domácí házenkářky ztratily několikrát míč po technických chybách, nedokázaly proměnit všechny vyložené příležitosti včetně čtyř trestných hodů, a tak bylo utkání se šťastnějším koncem pro hostující kolektiv. Ten nakonec zvítězil o pouhou branku.
Po 15. kolech 11člennou tabulku vedou České Budějovice před Tachoevm, turnovské družstvo je na 10. místě, tabulku uzavírá Milevsko.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
* 1. utkání čtvrtfinále okresního přeboru Lomnické hokejové ligy, hrané 9. března: BHK Turnov – Grey Grizzlies Hořice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0).
Sestava BHK Turnov: Kašpar – Šimon, Mikule J., Zákoutský, Pitel – Sluka, Sojka, Řezníček – Lamač M., Novotný, Zahradník – Hájek, Doležal. Branky a nahrávky: 27. Novotný (Lamač M.), 37. Pitel (Sojka), 44. Sluka.
* 9. kolo nadstavbové části skupiny 1A Lomnické hokejové ligy, hrané 7. března: BHK Turnov – HC ZEOS Lomnice nad Popelkou 1:5 (0:2, 1:2, 0:1). Sestava BHK Turnov: Kašpar – Šimon, Mikule J., Plíšek – Zákoutský, Zahradník, Řezníček – Hájek, Novotný, Doležal. Branky a nahrávky: 27. Zahradník (Zákoutský) – 4. Koudelka, 4. Mašek Jakub, 21. Valenta, 27. Nalezinek L., 37. Mašek Jakub.
V první třetině jsme dvakrát v rozmezí jedné minuty inkasovali, a to se odrazilo na pozdějším průběhu utkání. Opět jsme měli několik dobrých příležitostí ke skórování, ale poslední měsíc se potýkáme se žalostnou koncovkou.
Ve druhé třetině náš zmar se zakončením pokračoval, a tak byli opět úspěšnější hosté. My jsme sice výborně odehráli jedinou přesilovku v utkání, ale přes asi pět výborných střel se nám skórovat nepodařilo.
Třetí třetinu si už zkušení hosté pohlídali. Nám rychle ubývali síly a tak výsledek je ještě přijatelný.
* 20. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 10. března: HC Lužany – HC Pěnčín/Daliměřice 1:8 (0:2, 1:5, 0:1). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kučera, Kutěj, Kozderka A., Mikule, Fanta – Lamač M., Sluka, Zahradník – Konejl M., Odcházel, Oplt – Kozderka M., Konejl I., Škréta Č. Branky a nahrávky: 37. Mach P. – 10. Lamač M. (Zahradník), 13. Zahradník (Lamač M., Kozderka A.), 22. Oplt (Kutěj), 28. Lamač M., 30. Kozderka M. (Škréta Č.), 34. Kutěj, 40. Sluka (Zahradník), 54. Kučera.
* 19. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 7. března: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Zmijozel 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kučera, Kutěj, Kozderka A., Rössler – Konejl M., Odcházel, Fanta – Taibr, Sluka, Oplt – Konejl I., Škréta Č. Branky a nahrávky: 5. Fanta (Odcházel), 27. Taibr (Rössler), 60. Sluka (Rössler) – 13. Bauer.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

VOLEJBAL
* II. národní liga: TJ Jiskra DOMAŽLICE – TJ Zikuda TURNOV 3:0, 2:3,
zápasy 31. a 32. kola. Po velmi špatném prvním utkání, kde se nedařilo takřka nic a přísnější měřítko snese pouze po zranění vracející se Konečný, dokázali hosté v odvetě zmobilizovat své síly a vybojovat alespoň dva body, které znamenají ve vyrovnané tabulce stále třetí místo a zlepšení nálady před pojizerským derby v Malé Skále. Zájezd lze shrnout jako hodně dlouhý trip, výborně hrající domácí a velmi nepříjemní, až nevraživí diváci.
Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík, libero Vojta, střídal Maier, trenér Šimůnek. 
V příštím kole zavítáme 16. března k poslednímu letošnímu utkání na palubovku tradičního rivala z Malé Skály a určitě budeme chtít vybojovat dvě vítězství, znamenající takřka jistotu 3. pozice v konečném účtování.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.