BŘEZEN JE V NÁRUČI VĚNOVÁN HLAVNĚ ZÁPISŮM DO ŠKOL A ŠKOLEK

0

Nástup dítěte do mateřské nebo základní školy znamená pro rodiny vždy velkou změnu. Rodiče mívají různé představy, preference a někdy i pochybnosti. Není tedy od věci včas se informovat. V Náruči proto bude březnový program věnován hlavně budoucím „školkáčkům“ a prvňáčkům. Do Náruče jsme pozvali místostarostku Petru Houškovou, která má na starost školství a sociální oblast.

Chcete se zeptat, jak je to v Turnově se školkami a školami? Diskutovat, co rodinám s malými dětmi ve městě chybí a co naopak oceňují? Máte příležitost ve čtvrtek 16. března dopoledne.
Nástup do školky znamená pro děti často první dlouhodobější odloučení od rodičů a děti na něj mohou reagovat intenzivněji, než jsme zvyklí – mohou se bát, vzdorovat, být plačtivější. Tématu dětského strachu a vzdoru se bude věnovat waldorfská pedagožka Hana Hajnová na dopolední besedě v pátek 17. března. Jak dětem (i sobě) usnadnit nástup do školky se můžete dozvědět také na setkání s pedagožkou Martinou Hockeovou Štejfovou v pondělí 27. března.

Téma zápisu do škol a školní zralosti pak ještě otevřeme spolu se školní psycholožkou Anetou Svobodovou v úterý 21. března od 16.00 hodin. A hned ve středu 22. března v podvečer nabízíme možnost konzultací se speciální pedagožkou Alenou Malinovou z libereckého SPC – bude k dispozici pro rodiče dětí, které se už nyní projevují specificky, ale nejsou diagnostikované, a očekává se u nich ztížený nástup do první třídy.

Závěrem jen prosíme – vzhledem k velkému zájmu o naše aktivity je nutné registrovat se vždy předem (pokud není uvedeno jinak). Akce jsou díky dotacím MPSV, města Turnova a Libereckého kraje zdarma nebo za symbolickou finanční spoluúčast.
Děkujeme a těšíme se na setkání.
Za tým Náruče Anna Bergerová, www.naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.