BŘEZNOVÝ SPORTOVNÍ VÝSLEDKOVÝ PŘEHLED

0

Do jarní části divizní soutěže vstoupili fotbalisté FK Pěnčín-Turnov. První utkání v Převýšově se jim nepovedlo, problémem bylo proměňování šancí. To se ostatně opakovalo i v prvním domácím zápase v neděli 22. března. Gól padl až ve druhé minutě nastavení! Úspěšnou sezonu završují basketbalisté, jdou od vítězství k vítězství a dokonce mají teoretickou naději účasti v play off. V posledních dvou zápasech prohráli futsalisté FC Dalmach na domácí půdě, i zde ale bude první sezona ve II. lize hodnocena příznivě, mužstvo ve vyšší soutěži obstálo!

* BASKETBAL
* Východočeský krajský přebor juniorů (hráno 21. a 22. března):
Tesla Pardubice – TJ Turnov 58:63 (20:11, 34:25, 52:47). Statistiky: Příhonský 32, Jeníček 12, Šimůnek 11, Roubíček 4, Manshev 2, Bohdálek 2, Kopecký, Škopán, trojky: Příhonský 2x, Šimůnek.

TJ Turnov – Tesla Pardubice 81:45 (23:9, 45:25, 63:38). Statistiky: Příhonský 23, Bartoň 20, Petřivý 12, Jeníček 7, Manshev 5, Bohdálek 5, Roubíček 3, Gaizl 3, Jarolímek 2, Šimůnek, Kopecký, Škopán, trojky: Příhonský 1x, Petřivý 1x.

Pro TvA Jarda Brunclík, jardabrumla@seznam.cz

n200903291027_sport_41_09_basketbal* Východočeská liga mužů, 12. kolo, zápasy hrané 21. a 22. března v hale TJ ve Skálově ulici: TJ Turnov – Sokol Hradec Králové „B“ 90:73 (25:14, 47:27, 71:50). V Hradci Králové jsme na podzim trochu překvapivě zvítězili v posledních sekundách o jediný bod, a tak jsme čekali vyrovnaného soupeře, který nám bude chtít prohru na domácí palubovce vrátit i s „úroky“. Hned od začátku šel turnovský tým do vedení, při chuti byl hlavně Jiříček, trojku přidal Velda a ve třetí minutě jsme vedli 10:2. Do druhého poločasu jsme nastupovali s uspokojivým náskokem 20 bodů a dobrým pocitem z předváděné hry. Hned na začátku druhého poločasu jsme zvyšovali náskok osmi body Feštra a sedmi body Veldy, pak však i nám začaly docházet síly. Hra se vyrovnala a začali jsme ztrácet daleko více míčů. Bodový rozdíl jsme však i nadále drželi. Nejlepším střelcem byl Jiříček, dobrý zápas odehrál Kaněra. Je ale rozhodně třeba pochválit celý tým. Statistiky: Jiříček 27, Feštr 18, Velda 17, Kaněra 7, Cvrček 7, Petřivý 7, Klápště 7, Kučera, Brož. Trojky: Velda 2, Feštr, Kaněra, Klápště, Cvrček, Petřivý. Šestky: 11/5 (45% !!!).

TJ Turnov – Týniště nad Orlicí 105:50 (18:12, 53:25, 87:31). Týniště je posledním týmem tabulky, který ještě nevyhrál, a na podzim jsme na jeho hřišti vyhráli o 75 bodů. A tak jsme ještě před zápasem stihli oddílovou výroční schůzi, kde jsme zhodnotili uplynulou sezonu. Možná tomu odpovídal i průběh první čtvrtiny, kdy jsme se nedokázali od soupeře výrazněji odpoutat a vyhráli ji „pouze“ 18:12. Druhou čtvrtinu zápasu již však soupeř kapituloval a naše skóre postupně narůstalo. Statistiky: Jiříček 30, Feštr 20, Petřivý 14, Klápště 12, Velda 11, Cvrček 9, Kaněra 5, Kučera 4, Brož. Trojky: Velda 3, Petřivý, Kaněra, Klápště, Cvrček, Jiříček.  Šestky: 14/11  (78%).

Před posledním kolem Východočeské ligy je Turnovský tým na vynikajícím 4. místě tabulky. Dva týmy pod ním však mají odehráno o zápas méně. Šance na účast v play off o postup do 2. národní ligy, které hrají první čtyři týmy, jsou tak pouze teoretické. Po posledním kole můžeme skončit nejhůře šestí. Ale i tak, kdo by to před sezonou čekal? Asi poslední zápas sezony hrajeme v sobotu 4. dubna na domácí palubovce s Vysokým Mýtem.

* FLORBAL

* Sobota 14. března

Starší žáci (hráno v Novém Boru)

TJ Turnov – Crazy Team FBC Librec D 4:2

SK Paintball Varnsdorf – TJ Turnov 0:2

1. liga juniorek (hráno v hale TJ Turnov)

TJ Turnov – Fbc Sokol Rokycany 1:3

TJ Turnov – USK Slávia Ústí nad Labem 1:6

* Neděle 15. března

Liberecká liga mužů (hráno v ZŠ Dobiášova Liberec)

TJ Turnov – S.O.S. VL Český Dub 8:7

Garden Band FBC Liberec D – TJ Turnov 4:6

3. liga mužů (hráno v Chomutově)

TJ Turnov – Fbc Panteři Žatec 3:1

FbC 98 Chomutov A – TJ Turnov 8:2

* Sobota 21. března

1. liga dorostenců (hráno v ZŠ Dobiášova Liberec)

TJ Turnov – FBC Liberec 1:4

FBK Campus Jablonec nad Nisou – TJ Turnov 3:2

* Neděle 22. března

3. liga mužů (hráno ve Spořicích)

TJ Turnov – SK Bivoj Litvínov B 6:8

SK Paintball Varnsdorf – TJ Turnov 4:11

Liberecká liga mužů (ZŠ Dobiášova Liberec)

TJ Turnov B – TJ Sokol Liberec 1 5:16

Draci FBC Liberec E – TJ Turnov B 4:4

Liberecká liga starších žáků (Aréna Liberec)

TJ Turnov – FBC Liberec 0:10

SK Osečná – TJ Turnov 7:6

* FOTBAL

První vystoupení v jarní části divizní soutěže se Turnovským nepovedlo. V neděli 15. března hráli v 16. kole na hřišti Převýšova. V 10. minutě se hostující celek ujal brankou Mrklase vedení, které vydrželo po celý první poločas. Potom však přišla 64. a 86. minuta a dvě branky domácích předznamenaly i konečný výsledek: Převýšov – FKP Turnov 2:1 (0:1). Branky: 64. Semelka, 86. Galovič – 10. Mrklas. Rozhodčí: Melichar. ŽK: 3:0. Diváků 200. Turnov: Cimbál – Selinger, Jíra, Patočka, Škréta – Pěnička, Mencl, Hnízdo, Koubek (73. Plátek) – Zdražil, Mrklas (78. Bárta). Trenér E. Šafář.

n200903291026_sport_40_09_fotbalPrvní domácí utkání Turnovští hráli v neděli 22. března: FK Pěnčín-Turnov – Bohemians 1905 B 1:0 (0:0). Utkání 17. kola se odehrávalo v duchu dlouhého seriálu neproměněných šancí se šťastným koncem v samém závěru. Hosté se ukázali jako velmi mladý a nadějný tým, domácí vyzkoušeli hlavně v závěru první půle. Ve druhém poločase pálili jednu šanci za druhou domácí. V 52. minutě Weber hlavičkoval těsně vedle, v 64. minutě jistý gól vykopával hostující obránce z brankové čáry. Šance měli domácí i v dalších minutách, v závěru zahrozili i hráči Bohemians. Když už to vypadalo, že se mužstva rozejdou smírně dělbou bodů, rozhodl utkání střídající Koubek ve druhé minutě nastavení. Před návštěvou 250 diváků se FK Pěnčín-Turnov představil v sestavě: Cimbál – Selinger, Jíra, Patočka, Škréta – Pěnička (60. Koubek), Hnízdo, Mencl, Weber – Zdražil, Mrklas (71. Baranyk).

Mužstvo z Českého ráje bylo po 17. kole v divizní tabulce na výborném třetím místě.

V sobotu 27. března mužstvo zajíždělo na hřiště posledních Holic. Zde zvítězilo brankou Mrklase z 23. minuty 1:0!

* FUTSAL

* V neděli 15. března se hrálo 20. kolo II. ligy: FC Dalmach – Arsenal Benešov 5:9 (1:3). Arsenal se představil v Turnově ve výborné formě a právem v tomto utkání zvítězil.
* V neděli 22. března se hrálo 21. kolo II. ligy: FC Dalmach – Protec Plzeň 3:6 (1:1). Diváků: 90. Sestava FC Dalmach: Bursa – J. Mencl, R. Mencl, Škréta, Bakeš, Krejčík, Zdražil, Palounek, Kulhánek.
FC Dalmach je po 21. kole na 8. místě.

n200903291027_sport_42_09_hazena* HÁZENÁ

* II. liga žen, neděle 15. března: TJ Turnov – TJ Sokol Vršovice Praha 19 : 35 (8 : 20). Soupeřky nás bohužel předčily po všech stránkách, byly bojovnější, rychlejší, přesnější v zakončování a měly dobrou obranu. Sestava (branky): Kučerová, Mlejnková, Tichá, Poláková, Vališová, Kohoutová, Nalezencová, Hadincová Tereza, Ševrová.

Pro TvA: Vlaďka Ševrová, e-mail: sevrova@iex.cz

* HOKEJ

Hokejová přípravka BHK hrála ve dnech 13. – 14. března na turnaji v Nové Pace, jednalo se o poslední společné vystoupení malých turnovských hokejistů.

BHK Turnov – HC Dvůr Králové/ Vrchlabí 4:1, branky – Havel 2, Hnízdo, Svoboda

BHK Turnov –  HC Nová Paka/Jičín 4:4, branky – Hnízdo 2, Hujer, Havel

BHK Turnov –  HC Jaroměř 3:5, branky – Hujer 2, Hnízdo

Sestava: brankař – Michal Šašek, obrana – Tomáš Márk, Martin Hujer, Daniel Ploc, Matěj Kinčl, Ríša Lukáč, útok – Petr Havel, Marek Hnízdo, Lukáš Nevosad, Ondra Svoboda, trenéři Radek Kopecký, Stanislav Šašek.

n200903291028_sport_43_09_judo* JUDO

Mladší žáci TSC Turnov se zúčastnili I. kola krajského přeboru družstev mladších žáků 21. března v Hradci Králové. Soutěže se zúčastnilo celkem 70 mladších žáků z jedenácti oddílů tří krajů.

Výsledky našich mladších žáků:

2. místo získal Tomáš Rieger ve váze do 55 kg,

3. místa obsadili Radek Nauš (váha do 38 kg) a Jan Pilař (váha do 42 kg).

Přestože jsme startovali pouze ve čtyřech, naši žáci obsadili dobré 7. místo.

Pro TvA Jiří Vydra, vydra.judotu@quick.cz

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy 25. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od pátku 13. do neděle 15. března: HC Performers Turnov – HC Všeň Pojizeří 3:1; HC Sokol Turnov – SDH Troskovice 7:6; HC SDH Hnanice – HC Modřišice 3:4. Dohrávky: HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov 0:5; HC SDH Hnanice – SDH Troskovice 6:3.