KRAJSKÉ SLAVNOSTI SE LETOS KONAJÍ V NOVÉM BORU – ZAHRAJÍ BLUE EFFECT

0

Tradiční Krajské slavnosti Libereckého kraje se letos budou konat v Novém Boru. V pátek 14. června od 10.00 do 22.00 hodin bude v prostoru náměstí Míru v Novém Boru připravený bohatý kulturní a zábavný program pro děti i dospělé. Hlavním hostem bude kapela BLUE EFFECT s Radimem Hladíkem. „Krajské slavnosti jsou tradiční akcí, která se každý rok koná v jiném městě Libereckého kraje. Slavnosti ale nejsou záležitostí pouze krajského úřadu, ale celého Libereckého kraje. Přichystán je opět bohatý zábavný program, vystoupení kulturních spolků, známých i místních hudebních skupin a bohatý doprovodný program, včetně stánku s turistickými zajímavostmi Libereckého kraje. Chybět nebude ani kvalitní občerstvení z regionálních potravinářských výrobků,“ zve na akci hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

n201306051636_zap_232_2013_lkSlavnosti zahájí vystoupení kejklíře Vojty pro děti. Následovat bude vyhlášení literární a výtvarné soutěže, která právě probíhá ve školách a školkách na Novoborsku. Diváky jistě pobaví vystoupení skupiny historického šermu Grex-Sever. Na své si přijdou také milovníci hudby všech žánrů a věkových kategorií. Čekají na ně koncerty a vystoupení kapel a hudebních uskupení Řemdich, Bigband při ZUŠ v České Lípě, koncert ska kapely Cháska nebo romské kapely Gulo Čar. O ukázku tanečních dovedností se postará skupiny Black Shadow. Finále slavností bude patřit hudební skupině BLUE EFFECT a Radimu Hladíkovi.
Přichystán bude také bohatý doprovodný program: kurzy první pomoci Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, prezentace cestovního ruchu v Libereckém kraji, prodej regionálních výrobků, ukázka řemesel, skákací hrad a zábavné soutěže pro děti, mapa vůní, výstava historických kostýmů z Národního památkového ústavu a další.
Pro kešaře připravili liberečtí skauti a skauti z Nového Boru hru geocachingového typu – více informací o ní naleznou zájemci na www.envikesky.cz.

Vstup na slavnosti je volný.

Květa Šírová, oddělení tiskové a vnějších vztahů, Liberecký kraj
kveta.sirova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.