NA 600 LIDÍ PŘIVÍTALO SVATÉHO MARTINA

0

Dlouholetá tradiční akce Vítání svatého Martina se i letos uskutečnila 11. listopadu vpodvečer na hřišti v Turnově II. I v tomto roce ji připravili učitelé zdejší školy „Alešovky” pod vedením učitelky Venduly Bičíkové. „Akci jsme se snažili připravit tak, aby si ji užili všichni příchozí. Letos jsme měli ztíženou situaci tím, že hřiště, kde každoročně návštěvníci stojí a čekají na příjezd Martina na koni, je nově oseté trávou, takže jsme museli udělat drobné změny. Myslím ale, že se nám to povedlo,” sděluje Vendula Bičíková.

Zářící oči malých i starších čekaly na příjezd sv. Martina! Nejprve lampiónovým průvodem lidé rozzářili ulice Turnova II. A pak za zpěvu sborečku školy se v mlhavé tmě zjevil bílý kůň se svatým Martinem a za ním již následovaly biblické postavy od Barbory, Ondřeje a dalších až po Ježíška, Marii a Josefa. A všem se zatajil dech. Sychravé počasí dokreslilo tajemnou atmosféru celé akce, jen na ten bílý poprašek si musíme ještě počkat.

„Jsem ráda, že lidé si vždy najdou cestu, aby svatého Martina přivítali,” dodává Vendula Bičíková, „a doufám, že kromě kouzelné atmosféry akce ocenili i občerstvení v našem stánku u školy a že si s námi snad i zazpívali.”

ZŠ Skálova, odloučené pracoviště v Alešově ulici, děkuje všem, kteří sv. Martina vítali, a také městu Turnov, které dlouhodobě tuto akci podporuje.
Jana Pekařová, jana.pekarova@zsskalova.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.