KOMPOSTÁRNA BUDE OPĚT V PROVOZU OD PONDĚLÍ 29. ČERVNA

0

Nově vybudovaná kompostárna na Malém Rohozci bude od pondělí 29. června opět v provozu. Občané se mohou těšit i na rozšíření provozní doby. Komunitní kompostárna Malý Rohozec, která byla určena pro bioodpad od turnovských občanů a z údržby zeleně města, neodpovídala platné legislativě. Město Turnov proto podalo žádost o dotaci z Operačního programu Životní prostředí na výstavbu nové kompostárny. Žádost o dotaci uspěla a Město Turnov dostane na tuto akci dotaci ve výši 5,2 milionů korun. V srpnu 2014 byla původní kompostárna uzavřena. Občané mohli od této chvíle využívat k odkládání bioodpadu sběrný dvůr Vesecko. Na podzim roku 2014 tak mohly začít stavební práce.

n201506220834_zap_164_2015_kompostarnaDošlo k odbourání betonových žlabů, původní jímky a celkové úpravě plochy kompostárny. Na kompostárně je v tuto chvíli nový asfaltový povrch, jímka odpadních vod, buňka pro obsluhu a především specializovaná plocha určená ke kompostování. Zde je zabudována nová technologie z Francie, která má metodou řízeného provzdušňování zkvalitnit a urychlit proces kompostování.

Nová kompostárna bude přijímat bioodpad od občanů, firem i obcí. Provozní doba bude od dubna do října v pondělí a ve středu od 13.00 do 17.00 hodin, v pátek od 13.00 do 18.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 15.00 hodin. V listopadu a v březnu bude provozní doba kratší.

Občané budou moci nově odkládat bioodpad nejen ze zahrady, ale i zelený odpad z kuchyně. Město Turnov ze svého rozpočtu doplatí 8,4 milionu korun. Stavební práce provedla firma AgriKomp Bohemia s.r.o. Nyní přibližně po dobu tří měsíců bude kompostárna pracovat v režimu zkušebního provozu, poté již bude fungovat naplno. (Zdroj: Město Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.