KNIHOVNA MÁ NOVÉ ODDĚLENÍ MULTIMÉDIÍ, PŘÍSTUP NA INTERNET JE ZDARMA

0

V pondělí 5. října bylo v turnovské knihovně A. Marka v Jeronýmově ulici otevřeno nové oddělení. Vzniklo na místě dřívějších kanceláří, zájemci zde najdou pět počítačů s internetem a místo pro poslech hudebních titulů a mluveného slova většinou na CD a DVD, ale i například ve formátu MP3. Stačí se jen posadit do pohodlného křesla, na dotykové obrazovce zvolit příslušnou nabídku, zavřít oči a relaxovat. Zvuková knihovna má na 1200 titulů, část z nich je vyčleněna pouze seniorům, zrakově a tělesně postiženým a nevidomým, pohádky a hudbu má ale šanci vypůjčit si domů i každý z běžných klientů knihovny.

n200910052104_zap_430_09_knihovna„Náklady na úpravu prostor byly zhruba ve výši půl milionu korun, přes tři sta tisíc přispělo město z rozpočtu, zbytek byl uhrazen z grantu ministerstva kultury,“ uvádí Hanuš Karpíšek, ředitel knihovny. Návštěvníci ocení kromě běžné nabídky knih v oddělení pro děti i dospělé také internetové připojení, které je navíc pro příchozí zdarma. Podle Karpíška tuto službu využívají hlavně lidé bez zaměstnání, dále ti, co nemají doma počítač s internetem, do knihovny ale zavítají také třeba chataři z Turnova a blízkého okolí, kteří si potřebují vyřídit internetovou poštu. „Naše nabídka je technologicky na úrovni, i tak bohužel knihovna v současné době ztrácí klienty. Naštěstí to v Turnově není tak dramatické jako v jiných větších městech. Nyní máme mezi osmnácti sty až dvěma tisíci klienty. Celostátní průměr je deset až patnáct procent obyvatel města,“ přibližuje ředitel knihovny.

n200910052104_zap_431_09_knihovnaTurnovská knihovna zaznamenala v loňském roce na 68 tisíc výpůjček, kromě sídla v Jeronýmově ulici čp. 517 má ještě pobočky v Turnově II. v budově základní školy v Alešově ulici, v Malém Rohozci, Mašově, v penzionu na Výšince a v Dolánkách. Otevírací doba v hlavní budově v oddělení pro dospělé je v pondělí, úterý, ve čtvrtek a v pátek od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 18.00 hodin (v pondělí a v pátek jen do 16.00 hodin), v sobotu je otevřeno od 9.00 do 12.00 hodin. Středa je zavírací den. Otevírací doba oddělení multimédií je totožná. Od listopadu je plánováno otevření knihovny v úterý v prodlouženém čase až do 20.00 hodin.
Více najdete na www.knihovna.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.