JAKÉ BUDOU LETOŠNÍ PRÁZDNINY PO „TROPICKÉM“ JARU?

0

S trochou nadsázky by se dalo říci, že v den letního slunovratu skončilo léto a nastala zima, neboť po dlouhém nadprůměrně teplém období k nám nečekaně vtrhl od severozápadu chladný oceánský vzduch. Asi jsme si trochu odvykli, ale podobné chladnější výkyvy bývají v létě naprosto běžné a jsou vystřídány opět nástupem letního počasí.

Letošní léto by mělo být převážně povedené a měli bychom si užít sluníčka a vodních radovánek. Trochu problém budou občasné bouřky, které mohou být i lokálně divoké a vydatné, a to zejména v období mezi 5. až 20. červencem a v první polovině srpna.

Bouřky by měly přicházet především z jižních až jihovýchodních směrů, případně od západu, zejména v odpoledních a večerních hodinách. Pokud budete svědky netypických meteorologických jevů, jako jsou kulové blesky, tornáda, supercely apod., budu vám vděčný za vaše svědectví. V minulém roce jsme měli nahlášeno jedno pozorování kulového blesku z Pěnčína a supercelární bouřky postupující zhruba v ose Nymburk, Mladá Boleslav, Liberec.

Co se týká pobytu v zahraničí, tak v klasických destinacích, jako jsou Chorvatsko nebo Itálie, bude jistota vysokých teplot, ale oproti loňsku i zde se mohou také nepravidelně vyskytovat bouřkové formace. V Bulharsku zejména v červenci a září, v Řecku zejména na konci srpna a ve druhé polovině září. Poměrně stabilní počasí by mělo panovat i v jižní Francii s minimem srážek po celé léto, včetně Španělska. Portugalské pobřeží bude často atakováno bouřkovými formacemi od tlakové níže nad středním Atlantikem, ale vysoké příjemné teploty se udrží.
Ať již pojedete kamkoli, přeji vám pohodové a prosluněné léto!
Vlastík Brůček Plamínek, APC Turnov

PS: Na vaše četné dotazy potvrzuji, že opravdu již několik let provozuji certifikovanou bezplatnou houbařskou poradnu. Sice až v Jankově u Benešova, ale pokud potřebujete poradit s určením nalezených plodnic, můžete je vyfotografovat a poslat na e-mail: brucek.vlastimil@seznam.cz, nebo zavolat na tel. 603 544 715, a já vám službu poskytnu i na dálku.
Dále vás chci také informovat, že ačkoliv byl na TV Relax a TV Kino svět nečekaně zrušen pořad Vědmy radí, služby z oblasti rituální zenové mystiky, které jsem zde nabízel, běží samozřejmě dál a více se dozvíte na www.brucektarot.cz. V přípravě je vlastní vysílání.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.