KDYŽ JE SILNICE ZÁVODNÍ DRÁHA

0

Už je to veřejné tajemství. Prý stačí u benzínové čerpací stanice na konci Železného Brodu dát do banku dvě tisícovky, nasednout na rychlou motorku a vydat se vzhůru serpentinami až do Loužnice. Kdo bude nejrychlejší, bere bank. Zájemců je hodně. Rychlá jízda a malé zkušenosti si ale vybírají krutou daň. V okolí Železného Brodu v posledních týdnech zahynuli už dva motorkáři.

K zatím poslední nehodě tu došlo v neděli 1. června před čtvrtou hodinou odpoledne. K nehodě vyjížděli také profesionální hasiči. Ti podle tiskového mluvčího Radka Vojíka na místě nalezli motocykl Suzuki, který po nezvládnutí řízení řidičem při projíždění zatáčky ve velké rychlosti zůstal zaklesnutý v přilehlé propusti. Zraněný muž byl již v péči záchranářů, nebezpečně vyhlížející pád přežil. Hasiči se postarali hlavně o úklid místa nehody.

n200806041813_zap_263_08_nehodaPodobnou příčinu měla i ošklivě vypadající dopravní nehoda v Turnově v ulici Na Kamenci na silnici I/35 nedaleko autobusové zastávky. Došlo k ní v pátek 30. května v půl páté odpoledne. „Čtyřiadvacetiletý řidič Fordu Sierra se řítil ve směru od Jičína do Turnova. Rychlost své jízdy nepřizpůsobil zejména dopravní situaci. Po projetí pravotočivé zatáčky dostal smyk, který nezvládl a havaroval na pravé straně do příkopu. Vozidlo se převrátilo na střechu,“ uvedl Milan Čermák, vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR Semily. Naštěstí u řidiče ani spolujezdkyně jakoby zázrakem nedošlo ke zranění. Také dechová zkouška na alkohol byla negativní, nehoda byla vyřízena blokovou pokutou v maximální výši. Na místě zasahovala vozidla rychlé zdravotnické pomoci a hasičského záchranného sboru. Jen na okraj: maximální povolená rychlost v tomto úseku je pouze 50 km/h!

O víkendu na přelomu května a června došlo podle Milana Čermáka na území celého okresu Semily k celkem devíti dopravním nehodám s celkovou škodou ve výši 219 tisíc Kč. Jedna osoba byla zraněna lehce a jedna těžce. Přímo na Turnovsku došlo ke čtyřem nehodám s celkovou škodou ve výši 76 tisíc Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.