JEŠTĚ JEDNOU K POLSKÉ TRAGEDII: V LETADLE ZAHYNULA TAKÉ BÝVALÁ OBČANKA JAWORU

0

V neděli 18. dubna skončil v Polsku týden smutku za oběti havárie letadla s polskými státními představiteli, kteří letěli poklonit se památce dvaceti tisíc Poláků zastřelených u Katyně v roce 1940. I v Česku jsme měli o víkendu státní smutek. V Turnově se uskutečnila v pátek 16. dubna bohoslužba v kostele sv. Mikuláše, kde byla připomenuta zejména úzká vazba s polským městem Jawor, se kterým probíhá nejintenzivnější spolupráce ze všech patrnerských města Turnova (záznam bohoslužby viz videoreportáž Honzy Fišera – www.videofiser.eu).

Vedení města v minulém týdnu také poslalo do Jaworu kondolenci, nyní máme tu čest zveřejnit odpověď:

Vážená paní starostko, velmi srdečně děkuji za vzpomínku, projev soucitu a solidarity z důvodu tragických smrtí prezidenta Polské republiky Lecha Kaczynského i jeho choti a mnoha významných polských osobností, kteří zahynuli v letecké katastrofě pod Smolenskem v Rusku. Jsme vděčni, že naši partneři ze spřáteleného města Turnova na nás vzpomínají v tak těžkém a bolestném období pro celý polský národ.
Nebude pro nás snadné smířit se s tak velkým neštěstím této národní tragédie. Tím víc, že v katastrofě zemřela i bývalá občanka našeho města paní Janiana Natusiewicz – Mirer a místopředseda sněmovny Polské republiky, poslanec sněmovny Polské republiky Lednicko – jelenohorského obvodu pan Jerzy Szmajdzinski.
Ještě jednou děkuji za slova podpory, žalu a projev duševní blízkosti.
S úctou Artur Urbanski,starosta města Jawora

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.