I PO 15 LETECH JE PŘÍPAD NEVYSVĚTLENÉHO ZMIZENÍ DÍVENKY U PŘÍŠOVIC STÁLE ŽIVÝ

0

Fakta: Léto 1997, období Slavností svijanského piva. Tehdy 13letá Ivana Košková z Příšovic sedá po poledni na kolo a jede k tetě do Svijanského Újezdu. Je to asi 3,5 kilometru. Nikdy k tetě nedojede. Naposledy je viděna v zatáčce pod hřbitovem nad dálnicí. Od té doby je pohřešována. Policisté se případem nikdy nepřestali zabývat, pátrání stále pokračuje, zatím ovšem bez úspěchu. Nebývale „rušno“ je kolem tohoto záhadného zmizení letos na rozhraní léta a podzimu.

Možná i vy jste zaslechli z úst svých známých, či jen tak na ulici, informaci, že dívenka byla nalezena, že se její vrah na smrtelné posteli ke všemu přiznal, protože ho tížilo svědomí. Svijany, Příšovice i Turnov jsou této fámy plné. Bohužel musíme konstatovat, že FÁMY! Podle Ludmily Knopové, krajské policejní mluvčí, se policisté nicméně nedávno případem znovu zabývali. Na oznámení proběhl průzkum v lokalitě Bažantnice u Svijan. Policejní pásky a vyzvedávání kostí ze země, to byly patrně příčiny nynějších fám. Policisté vyzvednutí kostí ze země potvrzují, po expertíze ale bylo prokázáno, že jde o kosti zvířecí. K žádnému jinému nálezu v Bažantnici nedošlo, ani se policistům nesvěřil nikdo, kdo by měl ve zmíněné události nějaký poznatek. Pátrání ale ani po 15 letech nebylo uzavřeno. Znáte-li nějaké skutečnosti k případu, třeba jen „bezvýznamný“ střípek, neváhejte se obrátit na kterékoli policejní oddělení. Případ by si už konečně zasloužil rozuzlení.

Od roku 1997 se v médiích i mezi lidmi objevila řada spekulací. Na místě se opakovaně objevili i senzibilové. Někteří tvrdili, že byla unesena a žije, jiní, že její tělo je zakopáno někde poblíž.

K případu jsme se vrátili se známým věštcem a senzibilem Vlastíkem Brůčkem Plamínkem. Ten v současnosti působí především v Praze, ale do Turnova a rodných Příšovic zajíždí velmi často.
„Byl jsem v minulosti v tomto případu již několikrát i na přání policie kontaktován. Pokud se naladím na vědomí Ivany Koškové dnes, tak nemám zpětné echo, to znamená, že tato dívka nežije ve svém fyzickém těle. Jedná se o stejný výsledek jako minule. Vše mě přivádí ke hřbitovu nalevo od silnice ve stoupání z Příšovic do Svijan. Tady jsem zaznamenal silný výron negativní energie, v okolí tohoto místa muselo dojít k závažné události ve spojení s dotyčnou osobou. I to je stejný výsledek jako byl minule,“ uvádí Brůček. Podle něho mohou být ostatky dívenky uschovány přímo v některém z hrobů na hřbitově.
„Jako Příšováka se mě tato situace hluboce dotýká. Rád bych se ve svých poznatcích mýlil a doufám, že dívka je živá, ale pokud postupuji podle pravidel mystiky a vyhýbám se osobním emočním ovlivněním, tak mi to bohužel vychází tak, jak je uvedeno výše,“ doplnil Vlastík Brůček.

I my v redakci bychom rádi viděli dívenku, která by už dnes byla dospělou ženou, mezi živými. V každém případě ale naším hlavním přáním je – ať už je to tak, či onak – aby byl případ konečně uzavřen a rodina měla nějakou hmatatelnou jistotu. Tímto se současně velmi omlouváme blízkým Ivany Koškové. Tento článek nevznikl proto, aby budil nějakou senzaci, od toho jsou tu jiná média. Naším cílem bylo především uklidnit veřejnost a místo fám přinést fakta. A má-li opravdu někdo nějaký poznatek, ať neprodleně kontaktuje policii!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.