Zastupitelé města na svém zasedání 24. září odsouhlasili novou vyhlášku o výherních hracích přístrojích. Ta stanovuje přesné adresy heren a pohostinských zařízení, kde mohou být tyto přístroje umístěny. Každý nový zájemce o umístění těchto přístrojů bude již mít povolení složitější, protože to bude obnášet změnu vyhlášky, což podléhá novému schválení zastupiteli.
Na území Turnova je v současné době 77 výherních hracích přístrojů. Město má z jejich provozu roční příjem ve výši zhruba čtyř milionů korun. Podle vedoucí finančního odboru turnovské radnice Drahomíry Staňkové se příjmy dělí do několika kategorií. Za každý hrací přístroj do rozpočtu města putuje roční příspěvek ve výši 20 tisíc korun, dalších třicet tisíc ročně tvoří správní poplatek a poté je tu ještě odvod z výtěžku každého přístroje, který obnáší šest procent z čistého zisku.
Jedním hracím přístrojem ročně podle kvalifikovaných odhadů „projde“ kolem milionu, což představuje při počtu automatů ve městě částku potřebnou například na výstavbu nového koupaliště. A za přibližně 80 milionů by to bylo velmi slušné koupaliště!
Podle nové vyhlášky lze výherní hrací automaty provozovat v době od 10.00 do 02.00 hodin následujícího dne na těchto místech: Studentská 1727, Palackého 572, Nádražní 1123, Nádražní 1296, Hluboká 146, Hluboká 285, Malý Rohozec 29, Palackého 175, Palackého 216, Bezručova 6, A. Dvořáka 313, Náměstí Českého ráje 136, Sobotecká 595. Nová obecně závazná vyhláška nabyla účinnosti 1. října.
Co je nutné zdůraznit závěrem, nová vyhláška řeší pouze výherní hrací přístroje. Na ty je možné „dohlížet“ z úrovně obcí. Stát (přesněji ministerstvo financí) ještě ale zájemcům povoluje provoz tzv. videoterminálů – někdy i třeba na období deseti let. Příjmy z těchto terminálů, které jsou hracím přístrojům velmi podobné, jdou rovnou státu. Obce jsou v tomto případě, jako partneři při rozdělení zisku i možnosti herny regulovat, vynechány. Pouze se mohou negativně vyjádřit k žádosti o zřízení nového videoterminálu, rozhodnutí je ale stejně na ministerstvu.