HROZIVĚ VYPADAJÍCÍ DOPRAVNÍ NEHODU ZPŮSOBILA NEVOLNOST JEDNOHO Z ŘIDIČŮ

0

Ve středu 20. října krátce po půl jedenácté dopoledne došlo v Turnově na silnici I. třídy č. 35 (průtah) k dopravní nehodě tří nákladních automobilů. Čtyřiapadesátiletý řidič jel s nákladním automobilem značky Mercedes Sprinter ve směru od Prahy. Na přímém úseku vozovky přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním automobilem Volkswagen Transportér a následně narazil do betonové stěny na levé straně. Transportér po střetnutí narazil do betonové stěny na pravé straně, od ní se odrazil, přejel do protisměru a bočně se střetl s protijedoucí nákladní soupravou.

Při nehodě byla zraněna dvoučlenná posádka transportéru s dosud neupřesněnou závažností zranění. Ke zranění jiných osob nedošlo. Vliv alkoholu byl u všech tří řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Celková hmotná škoda byla s přihlédnutím ke stáří vozidel předběžně odhadnuta na asi 200 tisíc korun.

n201010211409_zap_335_010_nehodaŘidič transportéru uvedl, že jel ve směru od Prahy a na mimoúrovňové křižovatce u Ohrazenic se mu udělalo špatně. Uvažoval o tom, že raději na vhodném místě zastaví, ale než tak učinil, omdlel a probral se až v havarovaném stojícím vozidle, ze kterého sám nezraněn vystoupil.

 

Na první pohled hrozivě vyhlížející nehoda díky mimořádné shodě příznivých okolností skončila jen dvěma – pravděpodobně lehkými – zraněními. Osádky vozidel, která se čelně střetla, mohou hovořit o mimořádném štěstí, protože takové nehody často končí i tragicky.

 

Jestliže řidič při řízení vozidla pocítí sebemenší nevolnost, je potřeba, aby ihned zastavil. V případě, že dojde k podobné situaci, jako u této nehody, okamžitým zastavení eliminuje následky případné dopravní nehody, která skutečně jen výjimečně končí tak jako tentokrát. Řidič transportéru navíc uvedl, že se s něčím podobných už jedenkrát před více lety setkal.

 

komisař Bc. Milan Čermák

vedoucí DI Semily

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.