HASIČI MĚSTA JSOU OD PONDĚLÍ STÁLE NA NOHOU

0

Turnovští hasiči, resp. městská poloprofesionální jednotka, zaznamenali v posledních dnech velké množství zásahů. Vítr a nepříznivé zimní počasí na přelomu března a dubna způsobily řadu komplikací. Od pondělního poledne 30. března až do středečního rána 1. dubna byli přivoláni k osmnácti zásahům. V pondělí zasahovali například u spadlého stromu v Žižkově ulici, který padl mezi školami a domovem pro seniory. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Další výjezd byl k padlému stromu v ulici 28. října, který způsobil prudký poryv větru. Bezprostředně nato následovala technická pomoc při zabezpečení odtržené střechy na rodinném domě v Mašově a následně v Sobotecké ulici. „Společně s profesionálními kolegy jsme odstraňovali větrem zničenou plechovou krytinu,“ přiblížil situaci velitel hasičů Martin Bartoníček.

Během úterního odpoledne a středečního rána byli hasiči přivoláni k dalším zásahům. Od dopravní nehody přes spadlé stromy na vozovku, na koleje i na elektrické dráty až po zajištění bezpečnosti střech, ze kterých ulétly plechy a krytiny. „Uvolněnou krytinu jsme odstraňovali z budovy městské policie ve Skálově ulici i na Základní škole Žižkova. Akci jsme ukončili ve středu ráno kolem jedné hodiny a dopoledne vyjížděli k dalším spadaným stromům a dalším kolizím,“ doplnil Bartoníček. „Děkuji touto formou kolegům za vysoké nasazení a perfektní zvládnutí mimořádných situací. A nemohu zapomenout ani na zaměstnavatele, kteří bezproblémově naše hasiče k těmto zásahům uvolňují,“ dodal Martin Bartoníček.

Asi největší škodu náhlé změny počasí přinesly na Mariánském hřbitově. V noci z úterý na středu zde silný vítr vyvrátil jeden ze vzrostlých stromů mezi pomníky. Poškozeno bylo zhruba pět hrobů, škody jsou odhadovány na desetitisíce korun. „Odbor životního prostředí radnice objednal specializovanou firmu, která spadlý strom odstraní,“ doplnil za správce hřbitova Libor Preisler, jednatel technických služeb.
Škody způsobené na hrobech mohou občané nahlásit Denise Brožové na odbor správy majetku MěÚ Turnov, tel. 481 366 325, e-mail: d.brozova@mu.turnov.cz

(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.