OSLAVY SVÁTKU 28. ŘÍJNA

0

Město Turnov srdečně zve občany k oslavám výročí vzniku samostatného Československa. Jako již tradičně je místem pro konání oslavy nějaká zrekonstruovaná část města. Letos to bude Mašov. Zde se opravovala náves s kapličkou (ta bude slavnostně vysvěcena 1. listopadu v 11.00 hodin). V úterý 28. října začne v 10.00 hodin program na mašovské návsi, bude připravena ukázka hasičské techniky, a to jak historické, tak i současné. V 11.00 hodin bude pro děti připravena Mašovská pohádka v podání Loutkářského souboru Na Židli.

Ve 14.00 hodin zazní slavnostní projevy, přestřižena bude páska a také zasazena památná lípa. Poté vystoupí děti ze ZŠ a MŠ Mašov. Děti se mohou těšit i na následné na vystoupení Divadla Rolnička a program zakončí od 16.00 hodin kapela RETRO FIVE. Celý den se o zábavu bude starat Žlutá ponorka. Občerstvení bude zajištěno.

Pietní setkání s kladením věnců proběhne od 17.15 hodin u pomníku ve Skálově ulici. Celý den bude zakončen předáváním cen obce, čestného občanství a medailí starosty od 18.00 hodin v městském divadle. Těšit se můžete na doprovodný program pěveckého sboru Carmina a recitálu Báry Hrzánové. Součástí oslav je i kampaň „Vlajka pro Masaryka“ a také oslavy 130. let Sboru dobrovolných hasičů Mašov.

DALŠÍ AKCE K VÝROČÍ VZNIKU REPUBLIKY

Pondělí 27. října
* SLAVNOSTNÍ KONCERT v rámci oslav 500 let obce Tatobity: ROK ČESKÉ HUDBY. Účinkuje osmdesátičlenný PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR. Diriguje: Graziano Sanvito. Kulturní dům v Tatobitech od 19.00 hodin. Vstupné  100 Kč, předprodej vstupenek na obecním úřadě. Koncert bude zahájen předehrou k opeře  Hubička od  Bedřicha  Smetany, zazní Slovanské tance Antonína Dvořáka a ve druhé polovině koncertu diváci uslyší Symfonii č. 9 Z Nového světa od Antonína Dvořáka.

Úterý 28. října
* OSLAVY DNE VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU na několika místech v Turnově.
* HRAD VALDŠTEJN: Koncerty duchovní hudby z období renesance a baroka od 11.30 a 15.30 hodin. Tóny renesanční a barokní hudby se rozezní v hradní kapli. O několik staletí zpátky posluchače zavede skupina Gemini musicales (Pavel Marek – cembalo, varhany, Lenka Harigelová – šalmaje, gemshorny, kornamusa, zpěv). Koncerty jsou součástí vstupného do hradu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.