OSLAVY SVÁTKU 28. ŘÍJNA

0

Město Turnov srdečně zve občany k oslavám výročí vzniku samostatného Československa. Jako již tradičně je místem pro konání oslavy nějaká zrekonstruovaná část města. Letos to bude Mašov. Zde se opravovala náves s kapličkou (ta bude slavnostně vysvěcena 1. listopadu v 11.00 hodin). V úterý 28. října začne v 10.00 hodin program na mašovské návsi, bude připravena ukázka hasičské techniky, a to jak historické, tak i současné. V 11.00 hodin bude pro děti připravena Mašovská pohádka v podání Loutkářského souboru Na Židli.

Ve 14.00 hodin zazní slavnostní projevy, přestřižena bude páska a také zasazena památná lípa. Poté vystoupí děti ze ZŠ a MŠ Mašov. Děti se mohou těšit i na následné na vystoupení Divadla Rolnička a program zakončí od 16.00 hodin kapela RETRO FIVE. Celý den se o zábavu bude starat Žlutá ponorka. Občerstvení bude zajištěno.

Pietní setkání s kladením věnců proběhne od 17.15 hodin u pomníku ve Skálově ulici. Celý den bude zakončen předáváním cen obce, čestného občanství a medailí starosty od 18.00 hodin v městském divadle. Těšit se můžete na doprovodný program pěveckého sboru Carmina a recitálu Báry Hrzánové. Součástí oslav je i kampaň „Vlajka pro Masaryka“ a také oslavy 130. let Sboru dobrovolných hasičů Mašov.

DALŠÍ AKCE K VÝROČÍ VZNIKU REPUBLIKY

Pondělí 27. října
* SLAVNOSTNÍ KONCERT v rámci oslav 500 let obce Tatobity: ROK ČESKÉ HUDBY. Účinkuje osmdesátičlenný PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR. Diriguje: Graziano Sanvito. Kulturní dům v Tatobitech od 19.00 hodin. Vstupné  100 Kč, předprodej vstupenek na obecním úřadě. Koncert bude zahájen předehrou k opeře  Hubička od  Bedřicha  Smetany, zazní Slovanské tance Antonína Dvořáka a ve druhé polovině koncertu diváci uslyší Symfonii č. 9 Z Nového světa od Antonína Dvořáka.

Úterý 28. října
* OSLAVY DNE VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU na několika místech v Turnově.
* HRAD VALDŠTEJN: Koncerty duchovní hudby z období renesance a baroka od 11.30 a 15.30 hodin. Tóny renesanční a barokní hudby se rozezní v hradní kapli. O několik staletí zpátky posluchače zavede skupina Gemini musicales (Pavel Marek – cembalo, varhany, Lenka Harigelová – šalmaje, gemshorny, kornamusa, zpěv). Koncerty jsou součástí vstupného do hradu.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.