OHLÉDNUTÍ ZA POETIKOU 2012

0

V současné době vrcholí 6. ročník celostátní akce Festival poezie, který se koná vždy v listopadu na počest básníka K. H. Máchy. Proto je též 16. listopad nazván Dnem poezie. Festival poezie v Turnově pořádá každoročně Městská knihovna Antonína Marka ve spolupráci s KC Turnov. Také letos proběhl bohatý program pro veřejnost i školy. Ten vrcholí tradičně recitační soutěží Poetika, která je určena dětem, mládeži i dospělým do 25 let. Na celodenní recitátorské klání, které se letos uskutečnilo v divadle ve středu 14. listopadu, navazoval v pátek 16. listopadu galakoncert plný písničkářských a hudebních zážitků a stejně tak recitátorských, protože zde vystupují ti nejlepší z prvního dne přehlídky.

n201211192152_vakci_293_012_poetikaDuchovní otec Poetiky Vašek Feštr stál na počátku této akce a myslím si, že má radost z pokračující tradice a myšlenky, která nezapadla. Naopak doufáme, že přátelé krásného slova, textu či básně, mají naději i do budoucna. O tom svědčí i letošní účast v recitační soutěži, která byla opravdu za poslední roky největší. Celkem 82 soutěžících změřilo své umění v recitaci ve čtyřech věkových kategoriích. Velkou radost jsem měla z početné skupiny recitátorů s vlastními texty. To je jeden z velmi cenných aspektů této akce. Že přibývá literárních autorů. Vedle cen autorských získali soutěžící opět cenu pořadatele a cenu účastníků. Všem zúčastněným děkujeme a oceněným blahopřejeme. „Svět je opravdu krásné místo k narození, když …“ doplňuji motto Poetiky, když sami chceme a dokážeme. To platí ve všem lidském konání.

Děkujeme za perfektní „porotování“ Haně Langrové, Marku Sekyrovi, Jardovi Ipserovi a Kateřině Doubravové. Velký dík patří i za hudební doprovod básníku a písničkáři Lukáši Trněnému a stejně tak autorským písním s kytarou Evě Matyldě Jiřičkové. Na pátečním galavečeru vystoupily písničkářky Magda Brožková a Silvie Krobová – a také nejlepší z mladých recitátorů.
Tak za rok, vážení přátelé, se těší pořadatelé z  KC Turnov  a městské knihovny.

Za pořadatele Eva Kordová, EvaKordova@seznam.cz

VÝSLEDKOVÁ  LISTINA  RECITAČNÍ SOUTĚŽE POETIKA  2012

Kategorie  A (6 – 9 let):
1. místo Arnošt Kohout
2. místo Zuzana Růžičková
3. místo Anna Marie Pavlasová 

Kategorie B1 (10 – 11 let):
1. místo Pavlína Pacáková
2. místo Barbora Jírová
3. místo Anežka Charousková a Barbora Procházková

Kategorie B2 (12 – 13 let):
1. místo Zuzana Bayramová
2. místo Anna Škodová
3. místo Kateřina Klingerová

Kategorie C (14 -17 let):
1. místo Markéta  Valkounová
2. místo Lucie Kalajcidisová
3. místo Vendula Velasová

Kategorie D (18 – 25 let):
1. místo Jiří Feryna
2. místo Štěpánka Bínová
3. místo Jitka Hlaváčová

Cena za text – autorská:
Veronika Rubášová, Tomáš Trojan, Matyáš Vavřich, Jiří Feryna

Cena pořadatelů:
Adéla Plívova, kategorie A
Tomáš Jiránek, kategorie B1
Lucie Ježková, kategorie B2
Dita Bartošová, kategorie C
  
Cena účastníků:
Jiří Feryna, kategorie D

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.