HASIČI „LOVILI“ POTOPENÉ AUTO

0

Aktualizace S technicky velmi náročným zásahem si odpoledne ve čtvrtek 28. února museli poradit turnovští profesionální hasiči. Před 16. hodinou jim byl ohlášen nález auta v náhonu Jizery mezi Dolánkami a Turnovem. Zcela potopený vůz se nacházel u pěší stezky, kam nebylo možné dojet s hasičskou technikou. Jako první hasiči zjišťovali, zda není někdo ve vozidle, a proto si oblékli suché obleky a potopili se na průzkum. Vůz byl prázdný. Přesto však zůstával problém, jak dostat auto z nepřístupného místa zpět na komunikaci. Navíc hrozilo, že při manipulaci s vozem dojde k poškození nádrže a do Jizery uniknou provozní náplně.

Hasiči tak nejprve položili na náhon norné stěny, aby zachytili případný únik. Pak se pustili do vyprošťování vozu pomocí přivolaného traktoru s navijákem. Nejtěžší bylo vůz navázat: „Přestože nám snížili v náhonu průtok, kapota vozu byla stále tak půl metru pod hladinou. S dýchacím přístrojem jsem se v suchém obleku potopil zhruba do dvou metrů a snažil se vůz co nejpevněji uvázat, ale nedařilo se to. V první fázi jsem ho tedy uchytil za přední sloupek a pak teprve napodruhé už bez dýchacího přístroje jen na nádech jsem ho navázal za nápravu,“ popisoval složitý zásah v ledové vodě turnovský profesionální hasič Pavel Málek.

Po 18. hodině byl vůz značky Škoda Felicia vytažen bez úniku provozních kapalin. Jak se vůz do náhonu dostal, je v šetření policie.         
  
Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, zdenka.strauchova@hzslk.cz

Aktualizace:
Podle sdělení Milana Drahoňovského, velitele turnovských policistů, bylo zhruba v ten den, resp. v noci, hlášeno celkem šest vloupání do motorových vozidel. S tímto autem, zaparkovaným v ulici Františka Kavána, se pachatelům podařilo odjet. Proč ale nakonec vozidlo skončilo v náhonu, není známo. Policie prosí případné svědky, aby kontaktovali místní služebnu, nebo zavolali na linku 158.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.