GRANÁT TURNOV SE CHYSTÁ NA OSLAVY 60. VÝROČÍ ZALOŽENÍ

0

Vloni se turnovské družstvo umělecké výroby Granát uvedlo před koncem roku originálním kalendářem tzv. z vlastních zdrojů. Byly v něm šperky předváděné zaměstnanci družstva. Kalendář vzbudil zaslouženou pozornost, patří k nejoriginálnějším, který zde v posledních letech vznikl. „Letos jsme na něj chtěli navázat, ale šli jsme na to úplně jinak. Zase jsme se oprostili od všeobecně známých krás Českého ráje a soustředili se na vlastní podnik, už proto, že Granát Turnov v příštím roce oslaví 60. výročí svého vzniku,“ říká Ing. Miloslav Šorejs, předseda představenstva družstva.

Titulní stranu kalendáře zdobí  srdce tvořené dlaněmi, mezi nimiž „protékají“ české granáty. Jednotlivé listy nástěnného kalendáře obsahují průřez klasickým i moderním šperkem spolu s vloženou historií družstva.
„Chtěli jsme vzdát hold ruční práci zaměstnanců družstva, zlatníků a brusičů, a průřezově připomenout naši historii na pozadí šperků, které zde různými technikami vznikají,“ uvedla Hana Stehlíková, která je spolu s Martinou Cymbálovou autorkou originálního kalendáře. Autory fotografií jsou Jan Čermák a Petr Kubíček, text z historie zpracovali Jana Zajícová , Miloš Frydrych a Václav Břichňáč.
 
Kalendář můžete získat za 100 Kč v prodejně Granátu – dárkové předměty na náměstí Českého ráje v Turnově.

n201212122330_zap_373_2012_granat

n201212122330_zap_374_2012_granat

n201212122330_zap_375_2012_granat

Oslavy 60. výročí DUV Granát Turnov začnou 9. ledna setkáním v Galerii Granát na náměstí Českého ráje, v průběhu roku proběhne výstava v Muzeu Českého ráje a sympozium o českém granátu. Vlastní oslavu výročí družstvo plánuje na květen 2013.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.