ZŠ JENIŠOVICE OSLAVILA 60 LET OD OTEVŘENÍ NOVÉ ŠKOLNÍ BUDOVY

0

Během sobotního odpoledne 15. října nebylo zrovna ideální počasí na venkovní procházky. Skvělé ovšem bylo na návštěvu školy, která slouží vzdělávání v Jenišovicích už od roku 1962. I tehdejší prvňáčci a jejich učitelé měli možnost sejít se a popovídat si ve školní jídelně (kavárně), kde bylo připravené občerstvení a v roli obsluhujícího personálu zde skvěle fungovali současní žáci deváté třídy. Byli jsme svědky mnoha velmi milých setkání. Příchozí mohli již při pohledu na spoustu aut zaparkovaných v blízkosti školy tušit, že škola bude plná návštěvníků.

Mnozí absolventi si na tento den domluvili svůj třídní sraz, aby si společně prohlédli, co se za dobu od konce jejich studia ve škole změnilo. Novinek je mnoho. V současné době dětem slouží kromě kmenových tříd také školní knihovna, cvičná kuchyňka, učebna informatiky a robotiky, moderně vybavená učebna přírodních věd, výtvarný ateliér včetně keramické vypalovací pece, útulná družina, nově vybavené poradenské zařízení školní psycholožky a letos zrekonstruované šatny. Paní kuchařky připravují obědy ve zmodernizované školní kuchyni. Zapomenout nemůžeme ani úsporný systém vytápění – rekuperaci. Postupnými úpravami prochází rovněž okolí školy. Vedle altánu využívaného jako venkovní učebna přibylo pískoviště pro nejmenší a venkovní tabule. Připraveny jsou již návrhy na úpravu vnitřního dvora – atria. Realizace je závislá na financích.

Na přípravě Dne otevřených dveří se podíleli všichni současní zaměstnanci s přáním, aby se zde hosté cítili příjemně a měli možnost prohlédnout si učební pomůcky současné i bývalé, kroniky, diplomy a staré fotografie, snímky a videa z akcí školy, fyzikálně-chemické pokusy, ukázky pomůcek na výuku robotiky, výukové programy na PC, práci na interaktivních tabulích, dokonce zde byla i možnost zaskákat si na trampolínkách a tvořit v dílničce školní družiny. Naši žáci fungovali během dne skvěle jako průvodci a instruktoři. Děkujeme Mgr. Halamovi za zapůjčení starých učebnic a pomůcek ze své sbírky.

Naše škola je hrdá na své bývalé i současné žáky a zaměstnance. Dosud jsme neměli logo školy, proto jsme požádali veřejnost i žáky o návrhy. Sešlo se jich více než sto a všichni návštěvníci měli v sobotu možnost hlasovat o vítězi.
Pro absolventy školy jsme měli připravený zápisový arch, kde bylo možné ke každému z 60 uplynulých školních let zapsat své jméno. Mile nás překvapilo, že podpisy se hromadily od prvních kolonek, tedy již od ročníku 1962/1963.
Naším hlavním cílem je, aby se žáci cítili ve škole dobře a odnesli si do života mnoho praktických dovedností a vědomostí. Velikou radost jsme měli z úsměvů na tvářích hostů. Byly pro nás odměnou za vše, co děláme srdcem a s nadšením.

Markéta Havlíčková, školní asistentka, www.zsjenisovice.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.