FRANTIŠEK PELC JE NOVÝM PŘEDSEDOU KRAJSKÉ ORGANIZACE ZELENÝCH

0

Strana zelených má v Libereckém kraji z pohledu Turnova velmi sympatické nové vedení. Do regionální politiky se opět po delší přestávce vrací František Pelc, nynější náměstek ministra životního prostředí. Ten byl na konferenci, která se uskutečnila v sobotu 7. března v kempu v Sedmihorkách, celkem jednoznačně zvolen předsedou krajské organizace. Prvním místopředsedou je další Turnovan Aleš Hoření, pracovník CHKO Český ráj, druhou místopředsedkyní je Lenka Polívková z Liberce a v devítičlenné radě mj. zasedne i známá aktivistka Martina Pokorná a její bratr David Pokorný.

Krajská konference byla do Sedmihorek svolána předsednictvem strany, volba nového vedení krajské organizace byla hlavním bodem setkání. Původní vedení kraje v čele s Janem Korytářem bylo z funkcí odvoláno na podzim loňského roku, kdy strana neuspěla v krajských volbách a kdy si uškodila mj. vyškrtnutím Aleše Hořeního z čelního místa kandidátky jen těsně před volbami, takže se to ani většina voličů nedozvěděla (více k tématu ZDE). Strana zelených má na Turnovsku slušnou podporu, v krajských volbách zde získala přes sedm procent hlasů.

n200903071807_zap_120_09_sz„V Libereckém kraji byla situace dlouhodobě neudržitelná, kvalita práce minulého vedení byla velmi nízká. Zvolení nového vedení krajské organizace by mělo signalizovat, že už jsme tuto etapu překonali, přestáváme se zabývat sami sebou, začínáme hledět do budoucna a řešit témata, která hýbou regionem a jsou pro občany důležitá,“ řekl František Pelc. Podle něho bude jedním z důležitých témat rozhodování o konečné trase tranzitní evropské dálnice R35, není to ale téma jediné. V Libereckém kraji se hodně diskutuje například o těžbě uranu, rozvoji turistického ruchu, ochraně přírody v chráněných územích ad. „Co se týká R35, můj pohled je stále stejný. Jsem přesvědčen o tom, že tato silnice napříč Českým rájem jít nemá, současná trasa mezi Turnovem a Jičínem musí být zkvalitněna zejména v dopravně přetížených obcích, dálkový evropský koridor ale musí Český ráj obejít jihem, což je jediná možnost jak kamionové přepravě umožnit kvalitní tranzit a současně neznehodnotit krajinu a přírodu v Českém ráji,“ dodal Pelc.

 

Výsledky voleb nového vedení krajské organizace přivítal i místopředseda strany a ministr školství Ondřej Liška. „Minulé krajské vedení bylo nefunkční, velmi netransparentně hospodařilo s rozpočtem, byla tu zvláštní personální politika, docházelo k půtkám a třenicím, většina členské základny toho měla dost.  Nyní mám radost, že provizorium skončilo, nové vedení má velmi silnou podporu. Jsme tak dobře připraveni nejen na volby evropské, ale i parlamentní,“ přiblížil Ondřej Liška.

 

n200903071808_zap_121_09_szNa konferenci byl přítomen i Jan Korytář, který uvedenou kritiku nepřijal, podle něho krajskou organizaci ovládla skupina lidí, která podporuje předsedu strany Martina Bursíka. „My ale ze strany neodejdeme, budeme pokračovat v práci, uvidíme jak dopadnou volby do evropského parlamentu,“ uvedl Korytář.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.