KAPELA AFD O SOBĚ DÁVÁ ZNOVU VĚDĚT

0

Když jsme čtenářům TvA v loňském roce představovali kapelu AFD, závěrem článku zazněla informace, že skupina plánuje vydat nové EP. Rok se s rokem sešel a partička hrající těžko zařaditelný styl muziky, který balancuje na hranicích brakového, elektronického rock´n´rollu a crossoveru, opravdu přichází s čerstvým dílem. Od posledního singlu Struna kolem srdce, ke kterému natočila kapela i klip, uběhl loni v prosinci rok, a tak bylo nasnadě, aby světlo světa spatřilo právě nové EP, které bude obsahovat hned čtyři písničky.

Deska je pojmenovaná po nejnovější skladbě Svět je tak malej, ke které kluci chtějí v průběhu jara natočit další videoklip, znovu pod taktovkou Petra Cermana z Mnichova Hradiště. A protože vydání desky je důležitá událost, rozhodla se kapela uspořádat koncert, kde svůj výtvor také pokřtí. „Dlouho jsme řešili prostor, kde akci uspořádat. Protože se nám nepovedlo domluvit se v Turnově, proběhne nakonec koncert v kulturním domě v Kacanovech,“ uvádí duše kapely Marek Gerlich a dodává: „Moc nám pomohl Honza Bílý, který právě prostor v Kacanovech nabídl a patří mu velké díky.“

Akce se uskuteční v pátek 22. března a o zábavu určitě nebude nouze. Večer se totiž představí hned čtyři kapely. Kromě skupiny AFD, která v průběhu koncertu pokřtí svoji novou desku, zahraje dobře známá parta OVČIE KIAHNE, dále F.A.KING ze Železného Brodu a MADAFAKA z Liberce. Předposlední březnový pátek se tedy v Kacanovech rozezní večírek, na kterém bude možné slyšet směsici všemožných žánrů a pojetí hudby. Od kvalitního crossoveru, přes punk a deathcore, až po rock´n´rollové rytmy. Každý návštěvník navíc dostane hned u vstupu nové EP kapely AFD zdarma jako dárek.

„Budeme rádi, když si 22. března udělají lidi čas a dorazí do Kacanov. Po dlouhé době zase hrajeme a jsme natěšení na publikum. Navíc, spřátelené kapely, které tento večer zahrají, umí udělat také hodně dobrou show, takže je na co se těšit,“ zve na jarní koncert Marek Gerlich.
Kapela AFD zahraje ve svém standardním složení, tedy zpěvák František Jaroš, kytarista Jan Špeta, bubeník Jakub Mixánek a na basu Marek Gerlich. Pro fanoušky je v přípravě i nějaký ten merch…
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.