FILOZOF PATOČKA BY SE LETOS DOŽIL STA LET, KROMĚ KONFERENCE BUDOU V TURNOVĚ MOŽNÁ HRÁT I „PLASTICI“!

0

Stále ještě nedoceněnou osobnost filozofa Jana Patočky, který se narodil v Turnově 1. června 1907 a zemřel 13. března 1977 následkem krutých výslechů příslušníků Státní bezpečnosti, bude v letošním roce připomínat série akcí. Však také kdy jindy, než v roce, kdy má tento světově uznávaný filozof a mj. také první mluvčí Charty 77 dvojí výročí: 100 let o narození a 30 od úmrtí. Podle Michala Babíka, historika muzea v Turnově, připravuje hned několik významných institucí jako připomenutí tohoto velkého člověka konferenci s názvem „Jan Patočka, české dějiny a Evropa“.


Konference se uskuteční ve dnech 1. a  2. června 2007 ve Vysokém nad Jizerou.
Oficiálními pořadateli jsou Pekařova společnost Českého ráje, Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd ČR, Filosofický ústav Akademie věd, Muzeum Českého ráje v Turnově, Město Turnov a další.

Konference bude mimořádnou příležitostí pro všechny, kteří se zajímají o dějiny druhé poloviny 20. století, pro zájemce o různé filozofické proudy, přínosná by mohla být i pro studenty. Ještě v tuto dobu je čas se na konferenci oficiálně přihlásit. Vše podstatné najdete na internetových stránkách Pekařovy společnosti Českého ráje. Uzávěrka přihlášek je na konci března.

Ve čtvrtek 31. května, den před zahájením samotného jednání konference, se uskuteční v Muzeu Českého ráje v Turnově slavnostní večer věnovaný Janu Patočkovi, na kterém vystoupí mj. prof. Jan Sokol s manželkou či dr. Jiřina Šiklová. (Podobnou besedu zaznamenala před deseti lety Regionální televize Turnov, podívat se na její záznam můžete zde.)

Ve středu 30. května se pak možná při této příležitosti v Turnově uskuteční koncert kapely Plastic People of the Universe.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.