SPORTMIX: FLORBAL, FUTSAL, HOKEJ, ORIENTAČNÍ BĚH A FOTBAL

0

Turnovští florbalisté v národní lize konečně zabrali. Naopak se příliš nedařilo jejich ligovým kolegyním. Bodová ztráta postihla v samém závěru utkání též futsalový FC Dalmach. Na plné pecky žije Zimní stadion Ludvíka Koška, kde sídlí nejenom posílený lídr KLM, ale v plném proudu jsou i další ročníky tradičních amatérských soutěží. A když už jsme u nich, skvěle si v Holčiny Cupu vedou hráčky fotbalové TJ Čert Fénix, které bez ztráty kytičky svou soutěž po 3. kole vedou!

FLORBAL

* Národní liga mužů:

TJ Turnov – FAT PIPE Traverza Mukařov 8:6 (3:2, 1:3, 4:1).
Další zápas čekal turnovské muže na domácí palubovce proti několikanásobnému vítězi Národní ligy, jehož tým tvoří převážně pražští hráči. Domácí naštěstí dokázali alespoň částečně prolomit impotenci v zakončení, která je zatím provází, a tak se s Mukařovem neustále přetahovali o vedení. Podobný obrázek mělo utkání až zhruba do své poloviny, a pak už to bylo „nahoru – dolů“. Jen díky výbornému Královi, který kromě dvou trestných střílení, zlikvidoval také několik dalších nadějných akcí soupeře, Turnovští před poslední částí hry ztráceli jen jednu branku.
Ve třetí třetině dokázali domácí hodně zkvalitnit hru s míčkem a celkově ukázali více florbalovosti. Hned v první minutě vyrovnal Primásek a poté již následovalo galapředstavení Lukáše Maršíka, který hattrickem během dvanácti minut zápas rozhodl.

* První liga žen:

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – TJ Turnov 14:3 (4:0, 7:0, 3:3).
Turnovské ženy do zápasu poprvé vstoupily s dvěma kompletními formacemi, jenomže Plzeň suverénně ovládla první dvě třetiny, během kterých nastříleli 11 branek. Teprve ve třetí třetině dokázaly konečně využít své šance Adéla Kyselová, která dala první turnovský gól až za stavu 11:0, společně s Hančovou, která po plzeňské odpovědi doplňovala skóre na 12:2. Nakonec se ještě jednou prosadila Kyselová. Tento zápas byl pro Turnovanky velkým zklamáním, kde jediným světlým momentem ze zápasu byla právě třetí třetina, když se hráčky na hřišti vzpamatovaly a třikrát skórovaly. Cenu za nejlepšího hráče si odnesla Dominika Hančová.

TEXAS LONGHORNS – TJ Turnov 6:5 pp. (3:3, 1:1, 1:1, 1:0).
V první třetině Turnov hned na začátku třikrát inkasoval, což jeho hráčky probudilo. Po dorážce Hančové přišlo snížení a do konce třetiny ještě dokázaly vyrovnat Kyselová a Vacíková. Na začátku druhé třetině byl stav už 4:3 pro Texas, ale Turnovanky dokázaly do konce třetiny srovnat. Do třetí třetiny vstoupily lépe a odskočily gólem Bittnerové. Vedení ovšem neudržely a domácí srovnali, na čemž se do konce již nic nezměnilo. Zápas šel tedy do prodloužení, které bylo šťastnější pro Longhorns.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FUTSAL

* II. liga: FC Dalmach Turnov – FK Kladno 4:4 (2:3).
Po dlouhém čekání odstartovala druhá nejvyšší futsalová liga, v níž Dalmach přivítal na domácí palubovce Kladno. To se po opatrném začátku ujalo vedení 1:0. Za dvě minuty vyrovnal Špína. Následně Fedorko nastřelil tyč, Hurt břevno a Randák dokonce promáchl na zadní tyči odkryté brány. A tak přišel trest, kdy Kladno z přímého kopu zvýšilo na 2:1 a poté svůj náskok zdvojnásobili. FCD však ještě stihl do konce poločasu zkorigovat výsledek, když V. Hurt po hezky rozehraném rohu snížil na 2:3. V 9. minutě druhého poločasu týž střelec krásnou střelou z přímého kopu vyrovnal, aby Veber strhl vedení tři minuty před koncem zápasu na stranu domácích. Minutu před koncem dostali hosté dokonce červenou kartu, ale bohužel pro domácí z následného brejku vyrovnali na konečných 4:4.
Příští zápas odehraje FC Dalmach 2. 10. v Boleslavi, kde se začíná ve 20.00 hodin.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

HOKEJOVÉ POSILY

Hráči HC Turnov 1931 válí a není divu. Jejich kádr byl po odchodech Lukáše Mizeríka a Marka Vantucha citlivě doplněn, což jednoznačně potvrzují výsledky. HCT je po třech kolech krajské ligy mužů s maximálním počtem bodů první při impozantním skóre 30:5!
Produktivitu turnovských lvů zvedl především útočník Daniel Miškovský (29), jenž se po dvouleté odmlce vrátil z druholigového Jablonce. Dalším forwardem je mladík Petr Šafařovský (20), který ještě v loňské sezoně brázdil prvoligové ledy, aby se nyní z aktivní kariéry hokejisty v Benátkách nad Jizerou přesunul v rámci organizace do Liberce, kde se okamžitě zařadil do týmu mládežnických trenérů. Turnovští však posílili také směrem dozadu. Od jabloneckých vlků přišel do srdce Českého ráje se zkušenostmi z II. i I. ligy obránce Adam Jandejsek (28), hlavní trenér 3. třídy libereckých Bílých Tygrů, jemuž dělají asistenty právě dva předchozí zmínění. Do rozjetého mančaftu zapadne zcela jistě také gólman Lukáš Beneš (30), který přichází ze Stadionu Nový Bydžov, ale turnovští příznivci jej znají spíše z jičínského dresu, kde v play-off sváděli dechberoucí souboje s jeho novým parťákem Dominikem Březnou. Svou vysokou kvalitu a spolehlivost teď potvrdil nulou proti omlazené České Lípě – 10:0!
Jak uvádí zápasový zpravodaj Turnovský vítr, další změnou k lepšímu v turnovském hokeji by měl být přesun zkušeného harcovníka Pavla Hanuše (39) na pozici hrajícího asistenta trenérů Jiřího Slabého a Libora Šlechty.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

LEDNÍ HOKEJ – NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA

Již 3. kolo základní části má za sebou 18. ročník Nejvyšší Pojizerské ligy. Jeho utkání byla rozložena do celého víkendu od 24. do 26. září, když odpadl sobotní duel Neřízený střely – HC MBQ. Zároveň s tím začala na Zimním stadionu Ludvíka Koška základní část 7. ročníku Turnovské neregi hokejové ligy (TNHL).

* HC Performers Turnov – Black Hawks 7:3 (3:1, 2:1, 2:1). Branky 4. Hujer, 8. a 22. Roubíček, 12. Kopecký A., 30. a 57. Kolomazník, 50. Lhoták – 14. Vojtíšek, 36. a 41. Kujan, střely 48:26, vyloučení 2:3, využití 1:0. HC Performers: Kopecký M. – Cidlinský, Černohouz, Hujer, Janata, Kolomazník, Kopal, Kopecký A., Lhoták, Mokrý, Roubíček, Sýkora, Štryncl, Zonyga. Black Hawks: Péč – Bartoň, Feštr, Jelínek, Kujan, Nosek, Novák, Pala, Pospíšil, Sedláček, Srb, Štěpánek, Vaníček, Vojtíšek.

* HC Modřišice – HC Raptoři Turnov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2). Branky 52. Pecka – 38. Zárybnický, 41. a 56. Šašek, střely 31:36, vyloučení 4:4, využití 0:1. HC Modřišice: Sztymon – Holán L., Holán R., Jiránek, Krouza, Marušinec, Marek, Marek, Pecka, Pelda, Perger, Potocký. HC Raptoři: Podzimek – Fiala, Hašek, Honců, Hořínek, Hurdálek, Koňák, Kravec, Medek, Motejlek, Roubíček, Šašek, Vavřich, Zárybnický.

8. Neříz. střely 1 0 0 1 4:13 0

Příští utkání: ČT 8. 10. Neřízené střely – Všeň Pojizeří (21.45), SO 9. 10. Modřišice – Troskovice (19.30),
NE 10. 10. Performers – Raptoři (16.30).

Výsledky TNHL:
* HC Gasservis Liberec – HC Modrej Hrozen 4:9 (0:3, 2:6, 2:0). Branky 28. a 49. Patřičný, 40. Janovský, 59. Kocourek – 5. a 34. Dlouhý, 16. a 26. Vrátný, 19. a 25. Žďárský, 24. Bobek, 31. Vlk, 36. Zídek, střely 24:43, vyloučení 2:2, využití 1:1. Gasservis: Kadlus – Dlouhý, Hájek, Holub, Janovský, Jíra, Kocourek, Patřičný, Řezníček. Modrej Hrozen: Novák – Bobek, Dlouhý, Psota, Sedláček, Vlk, Vrátný, Werner, Wolf, Zídek, Žďárský.

* HC Svijany – HC Pěnčín 4:3 (0:0, 2:1, 2:2). Branky 23. Buchar, 33. a 51. Lhota T., 59. Dušička – 33. Knížek, Zákoutský, 57. Kutěj, střely 28:22, vyloučení 6:1, využití 1:2. HC Svijany: Kašpar – Buchar, Dušička, France, Groh, Grus, Holeček, Lhota L., Lhota T., Malý, Stantejský, Šmucr, Vágenknecht. HC Pěnčín: Musílek – Knížek, Kušnír, Kutěj, Lamač, Menšík, Taibr, Zahradník, Zákoutský.

* HC Draci Líšný – HC Sokol Turnov 9:16 (4:5, 2:7, 3:4). Branky 1. a 45. Konejl, 3, 4., 24. a 33. Hujer, 6. Nájemník, 47. Navrátil, 59. Štalmach – 15., 18. a 40. Průšek, 18. Lauko, 20. a 36. Jurek, 20. a 60. Khlebstov, 21. Žitka, 21., 26., 49. a 51. Zeman, 24. a 56. Krytinář, střely 42:59, vyloučení 2:2, využití 0:1. Líšný: Polák – Hujer, Konejl, Nájemník, Navrátil, Öszi, Štalmach. Sokol Turnov: Kotek – Bartoš, Herrmann, Jurek, Khlebstov, Kotek, Krytinář, Lauko, Maryško, Průšek, Sobotka, Svatuška, Zeman, Žitka.

Příští utkání: SO 9. 10. Dolní Bousov – Svijany (15.00), Sokol Turnov – Vorvani (17.15), Draci Líšný – Pěnčín (19.30), NE 10. 10. Gasservis Liberec – Svijany (21.00).
Milan Cerha, milancerha@seznam.cz

ORIENTAČNÍ BĚH

Zlato z MČR pro žáky z Ještědské oblasti i Turnova!
Po dlouhých 28 letech získalo družstvo Ještědské oblasti zlato z MČR oblastních výběrů žactva. A opět u toho bylo pět členů z Turnova. Družstvo tvoří osm žáků, a to dvě ml. žákyně, dva ml. žáci, dvě st. žákyně a dva st. žáci.
Družstvo běželo ve složení: Tomášek Prokop, Kunášková Karolína, Lamač František, Zabořilová Anna, Tomášková Matilda, Kutek Matěj, Lamačová Barbora a Heczko Erik dokázalo porazit všech 35 družstev a získalo zlatou medaili!
Pro turnovský orientační běh je skvělé, že hned pět! členů je z Turnova či Turnovska, což je vzhledem k počtům oddílů v Ještědské oblasti úžasný výsledek. Matilda z SOK TJ Turnov, Anička, Matěj, Fanda a Prokop z OOB TJ Turnov. Krásný dárek k 40. výročí oddílu.
V dalších dvou družstvech JO, která skončila na skvělém 8. resp. 9. místě, byla také celá řada Turnováků: Kvapilová Kristýna (SOK), Houžvičková Kateřina, Houžvičková Daniela, Drahoňovský Tomáš a Žemlík Eduard (všichni OOB). Hlavní a skvělou trenérkou výběru je Marie Podrábská ze Slavie Liberec.
Zajímavostí je, že první MČR oblastních výběrů se běželo 28. 9. 1991 na Podháji u Turnova za pořadatelství OOB TJ Turnov.
První a do sobotního závodu poslední zlatou medaili vyběhlo družstvo Ještědské oblasti 19. 9. 1993 ve Vícově (Prostějov) ve složení: Kulhavá, Folprechtová, Macháček, Hejl, Folprechtová, Šikolová, Havel, Konopáč J. a také u toho bylo pět Turnováků: Zuzka a Blanka Folprechtovy, Tomáš Havel, Miša Kulhavá a Jiří Konopáč ml.

ŽENSKÁ KOPANÁ

* Sokol Velká Lečice – TJ Čert Fénix 0:5 (0:3). Branky Pradella 3, Žižková a Janečková, rozhodčí Domácí, ŽK 0:0, diváků 12. Sestava: Hanušová – Třísková, Honzíková, Hroncová, Fabianová – Žižková, Janečková, Schmidtová – Pradella, střídaly Horáková, Vrbová, Pekařová a Tvarohová.
Čertice se dál vezou na vítězné vlně, když bez opor a s několika marody zvládly výjezd za Prahu, kde na vlnitém „lesním“ malém hřišti jednoznačně dominovaly. Po rohu zastupující kapitánky Žižkové se nejprve mezi domácí tyče trefila Franziska Pradella. Na 0:2 poté hráčka s páskou na rukávě sama skórovala a poločasovému stavu skóre dala konečnou podobu opět pekelná útočnice Pradella, které po změně stran svůj samostatný nájezd na lečickou brankářku proměnila v hattrick. Nečekaně vysokou, ale zcela zaslouženou výhru kosmopolitního ženského týmu korunovala svou brankou Janečková, která v závěru povedeného utkání prostřelila houštinu těl před domácí svatyní. Oba celky si teď v Židněvsi v neděli 3. října dají od 14.00 hodin odvetu.

1. TJ Čert Fénix 3 3 0 0 9:1 9
2. FK Union Strašnice 3 2 0 1 6:3 6
3. Sokol Čechtice 2 0 2 0 1:1 4
4. Velká Lečice 3 0 1 2 1:7 1
5. Krásná Hora nad Vltavou 3 0 1 2 1:6 1