DNEŠNÍ RANNÍ NEHODA NA KRÁTKOU DOBU ZABLOKOVALA TURNOV

0

Aktualizováno Od pondělí 15. do pátku 26. srpna je pro provoz uzavřena hlavní turnovská dopravní tepna – Hluboká ulice. Upravuje se tzv. hrdlo u vjezdu na náměstí, kam se přesune i přechod pro chodce. Celkově by se poměry v tomto dopravně exponovaném místě měly zlepšit (viz ZDE). Podle velitele městské policie Luboše Trucky byl první den uzavírky až překvapivě klidný, místní řidiči byli informováni, někteří se městu vyhnuli, takže se ani ve špičkách netvořily delší kolony vozidel. Místní se do ulice A. Dvořáka proplétají „uličkami“, resp. Vejrichovou ulicí, největší změnou je tak znemožnění průjezdu Markovou ulicí oběma směry, takže řidiči jedoucí ulicí 28. října musí zabočit na náměstí.

Poklidný průběh uzavírky narušila ranní dopravní nehoda v úterý 16. června. Došlo k ní u kruhového objezdu u zábavního centra Magic. Podle komisaře Daniela Mlčocha z Hasičského sboru Libereckého kraje byla nehoda ohlášena krátce po sedmé hodině. „Na místě byly dvě zraněné osoby, které nebylo nutné vyprošťovat, provedena byla protipožární opatření vzhledem k úniku provozních kapalin. Doprava v ulici Jana Palacha byla uzavřena, hasiči zásah ukončili v 8.19 hodin,“ uvedl Mlčoch.
Po dobu uzavírky museli řidiči na průtah městem najíždět až na Kamenci, dopravu řídili strážníci městské policie, kteří, jak uvádějí, museli vyslechnout i spoustu nelichotivých poznámek. „Tato uzavírka nijak nesouvisela se stavebními pracemi na náměstí, i tak se nám ale provoz dařilo udržet celkem plynulý, byť kolony se tvořily. Po opětovném zprovoznění Palachovy ulice se doprava ve městě vrátila opět do normálu. Když nedojde k nějaké další mimořádné situaci, tak myslím, že Turnov uzavírku Hluboké ulice docela dobře zvládne,“ poznamenal velitel městské policie.

Aktualizace:
Přímou příčinu nehody popsala policejní mluvčí Ivana Baláková: Dnes kolem 6.45 hodin projížděl 57letý řidič osobního vozidla značky Citroen Berlingo od židovského hřbitova do ulice Jana Palacha, přičemž z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem značky Volkswagen Golf. Při nehodě utrpěli blíže nespecifikované zranění řidič citroenu i jeho 34letý spolujezdec a dále také 35letá řidička volkswagenu. Hmotnou škodu policisté odhadli na 60 tisíc korun.

U autobusů počítejte s mírným zpožděním
Jak cestující informuje dopravce BusLine, a. s., z důvodu stavebních prací na náměstí Českého ráje je nutné počítat se zpožděním linek zhruba mezi pěti až patnácti minutami. Linky jsou odkloněny na objízdnou trasu, zastávka U masny je většinou obsluhována v opačném směru.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.