WOODSTOCK PŘÍMO PŘED TURNOVSKOU STŘELNICÍ A PRÁZDNINOVÁ NABÍDKA PRO KAŽDÝ DEN

0

David Bowie, Barry White nebo Michael Jackson, ti všichni zazní v létě v Turnově. Turnovské kulturní léto zahrnuje pravidelný víkendový program pro širokou veřejnost. Začíná vždy v pátek od 19.00 hodin na prostranství před Kulturním centrem Střelnice v Markově ulici koncertem nebo divadelním představením. Dvě ze tří plánovaných divadel budou improvizační, takže diváky čeká rozhodně zajímavý zážitek. Každou sobotu bude v Kamenářském domě připravená od 10.00 do 17.00 hodin tvůrčí řemeslná dílna a od 19.00 hodin opět před Střelnicí poslechový večer. Neděle budou v létě na Dlaskově statku patřit pohádkám pro děti, a to od 11.00, 13.00 a od 15.00 hodin. Vstupné na páteční a sobotní akce před Střelnicí je zdarma, nedělní pohádky budou mít jednotné vstupné 30 Kč.

Space Oddity nebo Improshow před Střelnicí
Nabídka Kulturního centra Střelnice je na léto velmi různorodá, ale každopádně pohodová. Třeba v sobotu 11. června si můžete poslechnout legendární desku Davida Bowieho Space Oddity. V kavárně KUS vám půjčí i deku, na kterou si můžete lehnout na trávu před Střelnicí a užívat si pohodu, dát si něco dobrého k pití nebo k snědku a poslechnout si kvalitní hudbu. Namátkou dále zazní třeba Beach Boys nebo Benny Goodman, ale i Claude Debussy a s létem se rozloučíme královsky, s Michaelem Jacksonem a jeho deskou Thriller.
Páteční večery budou před turnovskou Střelnicí patřit živým koncertům a divadlům. Zahrají tu třeba liberecká bluesová kapela Pohromadě na přehradě nebo indie rockoví Christopher Aycox & Panda Diplomacy. Ze tří divadelních představení budou dvě improvizační, třetí inscenací bude Mystéria buffa v podání Víti Marčíka, která vznikla na motivy knihy italského spisovatele a dramatika Daria Fo.
Adéla Ištvánková, Kulturní centrum Turnov, adela.istvankova@kcturnov.cz

TURNOVSKÁ PRÁZDNINOVÁ NABÍDKA PRO KAŽDÉHO
Přemýšlíte kam se vydat za zážitky a odpočinkem o letošních prázdninách? Na Turnovsku je připravena nabídka pro každý den.
n201506301520_vakci_131_015_tuV pondělí se můžete vydat s kostýmovaným průvodcem do turnovských kostelů. Úterky jsou vyhrazeny židovské tématice – čeká vás prohlídka synagogy, bývalé židovské čtvrti a židovského hřbitova. Koho toto téma neláká, může se podívat do výrobny křišťálových lustrů. Ve středu si přijdou na své obdivovatelé šperkařského umění. V Muzeu Českého ráje je pro tento den připravena komentovaná prohlídka Klenotnice a ukázky broušení drahých kamenů. Čtvrtek bude patřit dětem, které si projdou hrad Valdštejn s loupeživým rytířem Šofem. Kdo nestihl navštívit ukázky broušení drahých kamenů v muzeu, má další možnost v pátek či v sobotu. Také víkendový program je zaměřen především na rodiny s dětmi. V sobotu se mohou vydat do Šťastné země na atrakce a tvůrčí dílny, v neděli jsou připravena loutková divadelní představení na Dlaskově statku. Všem, kteří rádi tvoří, jsou určeny řemeslné soboty v Kamenářském domě, kde si můžete vyzkoušet sklářské a šperkařské řemeslo s využitím různých technik.

Kromě nabídky pro každý den se v Turnově a blízkém okolí konají i mimořádné programy. Hrad Valdštejn zve na večerní prohlídky (8.7., 22. 7., 29.7.,12. 8. a 26. 8. vždy od 20.00 hodin). Netradičním zážitkem jistě bude i audience u Albrechta z Valdštejna (7.7., 21.7., 28. 7. a 4. 8. vždy od 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin). Pro milovníky tajemna je připraven program Magický Turnov – večerní prohlídka Turnova, Zákaznického centra DUV Granát a Synagogy Turnov za svitu svící (15.7. a 19.8.). Zejména pro rodiny s dětmi je určena jízda historickým parním vlakem, jehož součástí je i První železniční loutkové divadlo – představení pro děti ve vybraných zastávkách (11.7., 25.7., 8.8. a 29.8.)
Více informací o prázdninových programech a akcích najdete na www.cesky-raj.info a www.infocentrum-turnov.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.