DEJTE SI POZOR NA NEZNÁMÉ „PRACOVNÍKY VODÁREN“

0

Varujeme obyvatele města, zejména seniory, před neznámými lidmi, kteří se snaží vetřít do domácností za účelem údajné kontroly kvality vody a prodeje vodních filtrů. V uplynulých dnech byl na sídlišti u nádraží zaznamenán pohyb slovensky hovořících pánů, kteří vystupují jako zaměstnanci vodáren. Vypadají věrohodně, ale nemají auto vodárenské společnosti a ani se neprokazují žádným průkazem nebo pověřením. „Nějakým způsobem si obstarali mé telefonní číslo a adresu,“ popisuje jedna z obyvatelek sídliště a dodává: „Představili se nesrozumitelně a hned se hrnuli k vodovodním kohoutkům v kuchyni. Že prý máme špatnou vodu a nutně potřebujeme filtr.“

Uvedená paní jim na lep nesedla a zmínkami o „šmejdech“ a útočnými dotazy je od jejich počínání odradila. Lze však předpokládat, že se podobné obtěžování lidí bude opakovat. Může se opravdu jednat o podomní prodej vodních filtrů, může však jít i o zloděje. Proto veřejnost varujeme.

Také sdělujeme, že pořízení filtrů není nutné k získání kvalitní pitné vody. „Informace dealerů filtrů o vodě z kohoutku jsou vymyšlené a zavádějící,“ konstatuje mluvčí společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kadianová a doplňuje, že obyvatelům Turnova je dodávána kvalitní pitná voda, která odpovídá platné legislativě a je pravidelně kontrolována.

Radek Drašnar, tiskový mluvčí města Turnov, r.drasnar@mu.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.