V TURNOVĚ BYLA ZAHÁJENA DRUHÁ ETAPA KAMPANĚ „NADOTECH“

0

Uprostřed prvního týdne nového školního roku odstartovala podzimní část kampaně „NadoTECH“, která představuje atraktivním způsobem žákům 8. a 9. tříd základních škol technické a řemeslné profese. Prvním ze čtyř měst, která v září a říjnu přivítají jednotlivé akce NadoTECHu, se stal Turnov. Hlavním hostitelem byla místní Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola se sídlem ve Zborovské ulici. Setkání se zde zúčastnili žáci ze tří okresů Libereckého kraje. Podle náměstka hejtmana pro školství Radka Cikla (ČSSD) je dobré, že o tuto aktivitu mají zájem právě v základních školách v regionu.

„Kampaň NadoTECH jsme se snažili udělat jinou formou, a to tak, abychom se co nejvíce přiblížili myšlení mladých. Změnili jsme formu oslovení. Ať už změnou jazyka, kterým je v kampani promlouváno, či využitím elektronických médií ke komunikaci, jednotlivými aktivitami provázejí vrstevníci žáků základních škol,“ uvedl Cikl. Kraj tímto způsobem sleduje také kromě samotné propagace technických profesí i propagaci středních škol, jejichž je zřizovatelem.

Žáci 8. a 9. tříd navštívili kromě pořádající školy také provozy podniků spolupracujících s turnovskou školou, kde jim byly představeny obory nabízené ke studiu – jemný mechanik (optik), nástrojař, strojní mechanik (zámečník), obráběč kovů, kuchař-číšník a prodavač. Žákům bylo umožněno vyzkoušet si, co obnášejí jednotlivá řemesla a profese. Mohli si zkusit broušení skel, navrhnout a utvořit obroučky, připravit pokrm, aranžovat jídelní tabuli apod.
Odpolední program probíhal již výhradně zábavnou a soutěžní formou. V rámci roadshow na náměstí v Turnově čekaly žáky soutěže, jako jsou číšnická štafeta, dárkové balení krabic, „šroubení“, navrhování brýlí a vědomostní hra Hej ty, víš to?!

(Zdroj: TZ Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.