ČESKÝ RÁJ PRO TŘETÍ TISÍCILETÍ ANEB HLEDÁNÍ VIZE

0

Pracovní seminář u příležitosti 55. výročí vyhlášení CHKO Český ráj se pod záštitou Sdružení Českých ráj a Správy CHKO uskuteční ve čtvrtek 21. a v pátek 22. října v penzionu Podháj v Sedmihorkách. Program semináře zahrnuje velmi zajímavé diskusní body, jako jsou například „Milníky ve vývoji území Českého ráje“, „Jedinečnosti Českého ráje“ či „Hospodářské aktivity v regionu“. Součástí odpoledního bloku prvního dne setkání bude také hledání vize dalšího rozvoje Českého ráje. V pátek se potom účastníci vydají na exkurzi do zajímavých míst regionu.

Od vzniku Chráněné krajinné oblasti Český ráj uplynulo letos už dlouhých 55 let. K tomuto výročí pořádala v tomto roce Správa CHKO Český ráj rozličné akce, jejichž ukončením a vyvrcholením bude právě pracovní seminář Český ráj pro třetí tisíciletí v Sedmihorkách.

„Cílem tohoto setkání zainteresovaných lidí ze všech koutů regionu a odborníků z různých oblastí není pohled zpět na to, co se podařilo, ale naopak pohled dopředu – co je třeba v regionu ještě udělat, na co si dát pozor, případně čemu se vyhnout. Organizátoři se domnívají, že by tento seminář měl být prvním krokem k vytvoření společné představy o dalším vývoji Českého ráje, a to nejen co se týká krajiny, jejího vzhledu a využití, ale i způsobu života lidí v tomto našem regionu,“ uvedl jeden z iniciátorů setkání Slavomír Říman, českorajský patriot a spolupracovník Sdružení Český ráj.

 

Chcete-li organizátorům semináře naznačit, jakým směrem byste si sami rozvoj Českého ráje představovali, zvolte některou z odpovědí v následující anketě:

Související články (celkem 2)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.