CELOREPUBLIKOVÝ PROJEKT „SVAČINY DO ŠKOL“ ODSTARTOVAL I V TURNOVĚ

0

V letošním školním roce mají děti a studenti v Česku možnost vyzkoušet zdravé svačení ve školách v nové podobě, která odpovídá „internetovému věku“. Turnov je přitom jedním z prvních měst, kde se do projektu zdravých svačin připojilo hned několik škol. Princip je přitom jednoduchý. Na hlavních stránkách www.svaciny.eu se žák zaregistruje, vytvoří si vlastní uživatelský účet a pak jednoduše klikne na svačinu, na kterou má zítra chuť. Děti tak nemusí nosit peníze a kupovat si svačinu cestou do školy a přitom rodiče mají skvělý přehled, co jejich dítě svačí.

Svačiny se vyrobí brzy ráno z čerstvých surovin a jsou do škol rozváženy tak, aby si je děti či studenti o velké přestávce mohli sníst. Tento projekt získal ocenění „Nápad roku“ a již brzy se na čerstvé a zdravé svačiny mohou těšit i zaměstnanci turnovských firem.

Cílem projektu je naučit děti pravidelnosti ve stravování a zároveň jim zajistit příjem kvalitních živin. Budou tak mít dostatek energie po celý den a zároveň udělají velký krok k prevenci vážných onemocnění, která ve většině případů souvisí s nevhodnou výživou. Vězte, že rohlík se salámem a sladké oplatky opravdu nejsou vhodnou svačinou. Více na www.svaciny.eu (pr)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.