LETNÍ VÝSLEDKY STÁLE JEŠTĚ „NESMĚLÉHO“ FOTBALU

0

Už teď lze říct, že návrat k plné provozuschopnosti jednotlivých oddílů masových soutěží bude po vynucené pauze hodně pozvolný a hlavně bolestný. Stejně jako ligové Přepeře si ani přes nedohrání soutěží řada týmů nenechala ujít tradiční „dokopné“, před kterými si střihla i pár přípravných zápasů. Realizační týmy vedle samotných výsledků testovaly především fyzickou a herní připravenost jednotlivých hráčů, a také jejich zdravotní způsobilost před nadcházejícím zapojení se zpátky do dlouhodobých mistrovských soutěží.

Hodně aktivní bylo v tomhle směru Rovensko. Jeho hrající trenér Jaroslav Mencl musel nejprve zkousnout porážku v Pěnčíně, kde Rovenští padli 3:2, když branky vsítili Krejčík a Vágenknecht. Také výprava do Semil nebyla úspěšná a porážku 5:2 svými trefami mírnili Glod a Taibr. Nejvyšší porážku rovenští sokolové slíznuli ve Vrchlabí, které je porazilo 7:2. Doma pak nestačili na Turnov, který pod Troskami vyhrál po brankách Beneše, Flesnera, Beníška a Marka 0:4. „Na výsledkově strašidelné přípravné minisérii mě mrzí hlavně spousta zraněných, a tak doufám, že do začátku letní přípravy, kterou začínáme 7. července, se všichni dají do pořádku,“ věří kouč Jára Mencl, jenž musel proti Turnovským rovněž do hry, což po souboji s jedním z protihráčů odnesl strašidelným monoklem kolem oka.

Turnov, který bude opět usilovat o návrat do divize, vedle již řečeného Rovenska nejprve doma prohrál s Novým Borem 2:4 (Beneš 2) a díky Landfeldovi remizoval s Hrádkem 2:2. Turnovský střelec se do statistik zapsal ještě ve Štětí, kde s Flesnerem mírníli porážku svého celku 5:2. Karlovice hrály o zápas méně, když nejprve v Mnichově Hradišti remizovaly zásluhou Beneše 1:1. V Bělé se při výhře 5:3 hattrickem blýsknul navrátilec z Přepeř Vaníček, po gólu přidali Marcel Špína a Najman. Doma FKS nestačil na Mšeno, kterému po gólové přestřelce podlehl 3:4. Dvě branky vsítil Marcel Špína, jednou se trefil Kroupa. „Špatnou zprávou je znovuobnovení zranění Ložka, pošramocen je i Novotný, tak snad se dají brzo do kupy,“ hlásil vedoucí mužstva Míra Kobrle.

Jak již bylo řečeno, Pěnčín v jediném přípravném utkání doma zdolal Rovensko 3:2 díky dvěma gólům Schmeilera a jedním v podání Mikuly. Sokolové svou letní přípravu začnou 1. července pod vedením nového kouče, který se přistěhoval do nedalekých Koryt. „Lukáš Hodan je bývalý exligový stoper Mladé Boleslavi a Kladna. Pěnčín pro něj bude první trenérskou štací, a já věřím v naši dobrou spolupráci,“ je s volbou výboru TJ nadmíru spokojen jeho člen Pavel Mizera. Jen pro úplnost dodejme, že Hodan mj. oblékal dres v minulosti prvoligových Lázní Bohdaneč a poté i Chrudimi, která hraje ligu o stupínek nižší.

Možnost zahrát si využilo pod jménem Sokola také rovenské béčko. To v pohárovém boji o pohár předsedy OFS nejprve puklo v natěšených Roztokách 9:1 (Kutek), aby pak doma zdolalo Horní Brannou 3:2, když se střelecky prosadili Liška, Taibr a Pergner. Jenomže poté mu kožich poměrem 5:1 vyprášily Jenišovice, kde už mají konečně jasno. „Budeme mít jenom jeden tým, a ten bude přihlášen do I. B třídy,“ prozradil jenišovický lídr Matěj Randák, který k vysokému vítězství přispěl nejvýrazněji třemi góly. V souboji o pohárové umístění Rove B v pátek uspělo v Mříčné a v improvizované sestavě tady před stovkou diváků vyhrálo 4:0. Dvě branky vsítil Švehla a po jedné Kvapil a Novotný.

Podle zákulisních, a tedy neoficiálních zpráv, se v dalším mistrovském ročníku neobjeví hned několik oddílů. V každém případě do nejvyšší krajské soutěže – přeboru – na úkor Chrastavy, Mšena a Doks naskočí Lomnice resp. Velké Hamry B a Hejnice. Velké změny se čekají též v soutěžích OFS Semily, ale počkejme si na vložení oficiálního rozlosování do informačního systému FAČR, které je řídícími orgány avizováno až po 1. červenci 2021.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.