BEZDOMOVCI: ZIMNÍ EVERGREEN

0

Vcelku pravidelně se opakující problém. Zima. Bezdomovci se stahují za teplem. Jejich tradiční místo v Turnově, bývalé uhelné sklady u nádraží, jsou již natolik nevlídné, že i oni hledají lepší možnost, jak přežít zimní noc. Obyvatelé domů především v ulicích Kosmonautů a Brigádnické si stěžují, že jim bezdomovci přestávají v suterénech a ve sklepích. Podle místostarostky Turnova Petry Houškové naštěstí problém s bezdomovci v Turnově je velmi malý, místní jsou čtyři a strážníci městské policie je znají jménem. Nyní na zimu jich další čtyři přijeli, takže ve městě máme poměrně kompaktní skupinku bezdomovců.

„Vždy jim – hlavně před zimou – nabízíme umístění v azylovém domě v Liberci, i bychom jim koupili jízdenku, nebo je tam odvezli, ale oni nechtějí. Nařídit jim to nemůžeme,“ říká místostarostka. Pravdou je, že oni kromě postávání u Billy nebo u samoobsluhy U Hodin či naproti Jutě a případně popíjení levného alkoholu problémy nedělají, přestupků, za které by mohli být trestáni, se nedopouštějí.

„Apeloval bych na obyvatele bytových domů. Tím, že nechávají vstupní dveře odemčeny, tak nezvané návštěvníky zvou dovnitř. Pokud by důsledně zamykali a dovnitř nikoho cizího nepouštěli, neměli by pak problémy s bezdomovci ve sklepích,“ uvádí velitel městské policie Luboš Trucka. Strážníci podle něho nyní v zimním období tuto problematiku řeší prakticky denně, ale kromě vykázání z domů nemají žádný represivní nástroj k dispozici, takže jsou nuceni vše řešit pouze domluvou.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.