BRATŘI KAZDOVI ZNOVU S CENNÝMI MEDAILEMI ANEB VERY GOOD TIMING BOYS!

0

* KICKBOX / Ač v těchto dnech oslaví narozeniny, které se nebezpečně přiblížily už ke kulaté číslici 40 (!), populární kickboxerská dvojčata Jan a Petr Kazdovi do starého železa rozhodně ještě nepatří. Po téměř roční odmlce o sobě dali opět vědět, a to ne ledajak. Do své široké sbírky medailí z evropských a světových šampionátů, která čítá dohromady už na tři desítky drahých kovů, přivezli nyní z řeckého Prakleioa další dvě. Honza vyboxoval bronz a Petr dokonce zlato, když před samotným startem jednoznačně odmítli přeřazení mezi veterány, na které vzniká nárok po 35 letech věku!

Za pomalu 20 let, co „Kazďáci“ poprvé vkročili mezi provazy světové scény, si mezi soupeři, rozhodčími a lidmi, kteří se okolo světa tvrdých pěstí točí, vybojovali nejen respekt, ale také náležitou úctu. „I když to děláme už tak dlouho, stále nás to baví. Cíle, které jsme si dali, máme už dávno úspěšně splněny, takže teď už je to jakási prémie navíc, kterou si dost a rádi alespoň jednou za rok užíváme,“ shodují se unisono. A to i přes to, že příprava na takový vrcholný podnik dá pořádně zabrat. Jenom začátek tréninků v 6.30 hodin ráno by asi mnohé odradil… Lehčí Petr (váha –85 kg) se s tím vypořádává o něco líp, protože Jan, aby se vešel do své váhové kategorie –90, musel letos „sundat“ hned 10 kg!

201311071347_sport_138_013_kazdovi

„Bylo to docela krutý, ale zvládl jsem to, ať už šlo o speciální dietu, která mi ve finále už lezla ušima, či ne zrovna malé tréninkové porce,“ pochlubil se s úsměvem. „Připravovali jsme se hlavně vytrvalostně, a to povětšinou na naší chatě v Harrachově. Dvě hoďky denně jsme věnovali kolu, a taky běhání nám ztěžoval horský terén. Sparing nám dělal můj malý synek Tommy, který se už sám rve do boxerských trenýrek,“ doplnil neoficiálně nejstarší a novopečený mistr světa.

Výjimečné postavení dnes již bezesporu živoucích legend full contactu potvrzuje skutečnost, že zatímco ostatní členové reprezentace si musí své místo v české minivýpravě řádně vybojovat, oba bratři mají díky svým extrémně dlouhodobým výkonům své pozice stabilní. Není divu. Vždyť jejich trenérský tým ve složení Dušan Vičík, Filip Buřina či devítinásobný šampion ČR Josef Kapín patřil ve své době k tomu nejlepšímu v ringu. „Když se k tomu přidá sparování odchovanců naší vlastní školy z Impactu Turnov, cítíme obrovskou zodpovědnost, a proto musíme být prostě TOP. Těm všem a samozřejmě také rodině, jsou naše další medaile symbolicky věnovány,“ říkají Jan a Petr Kazdovi jednohlasně. Ti i nadále předávají své zkušenosti a um každý pátek od 17.00 hodin v daliměřické tělocvičně a noví adepti jsou prý vždycky vítáni. Tak pokud chcete box nebo kickbox zkusit pod vedením opravdových mistrů, máte šanci…

201311071347_sport_139_013_kazdovi

A závěrem se jejich prostřednictvím vraťme ještě jednou do Řecka, abychom se podívali na pár dvouminutových kol, která potvrdila neskutečnou úspěšnost našich sourozenců. „Lepší medaile bráchovi utekla jen tím, že v semifinále nastoupil proti pozdějšímu vítězi z Německa, a tak se o bronz musel podělit s anglickým kickboxerem,“ přiblížil znatelně spokojenější Petr. Naopak Jan byl při komentování úspěšné řecké mise mnohem sdílnější. „Petr v prvním kole zmydlil Němce a v semifinále dostal v druhém kole svého soupeře z Kurdistánu do počítání, aby poté vyhrál na body. Ve finále s dalším Němcem byla první dvě kola vyrovnaná, ale ve třetím ho brácha trefil z otočky nohou na břicho, takže čahoun ze sousedního státu byl počítán. Stihnul se sice ještě zvednout, ale po dalším Petrově dobře načasovanému úderu byl počítán podruhé a mohli jsme slavit zlato.“
Naši bijci původem ze Všeně to zdaleka ještě nemíní zabalit. „Znovu připomínáme, že jsme odkojeni Rockym Balboou, a proto se řídíme jeho krédem: Nic nekončí, dokud to doopravdy neskončí,“ shodují se. Jak vidno z pevného odhodlání, jenom velice těžko na tom něco změní jejich další start na nejprestižnější akci asociace WKU, která zhruba za rok svede světovou špičku k dramatickým bojům tentokrát do Číny, nebo SRN.

201311071347_sport_140_013_kazdovi

Jak dopadne například jubilejní 120. zápas Petra Kazdy, když v tom 119. získal titul nejlepšího kickboxera na světě? Trumfne jej Jan? Nechte se překvapit!

Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.