U KARLOVIC SE RÁNO STŘETL SKÚTR S OSOBNÍM AUTEM

0

Nehoda motocyklu s osobním automobilem narušila úterní (24. října) ranní provoz na komunikaci I/35 u Karlovice směrem na Jičín. Na krajské operační a informační středisko HZS byl před šestou hodinou ranní nahlášen střet osobního vozu s motocyklem typu skútr. Po příjezdu na místo nehody poskytli hasiči ihned první předlékařskou pomoc zraněnému motocyklistovi, zajistili mu tepelný komfort a až do příjezdu zdravotníků se snažili zabránit zhoršení jeho zdravotního stavu a předejít rozvoji šoku.

V úseku I/35 u Karlovice se již stala řada vážných dopravních nehod

Další zasahující jednotky mezitím provedly protipožární opatření na obou havarovaných strojích, usměrňovaly dopravu na frekventované komunikaci a pomohly záchranářům s transportem zraněných do sanitky, která je převezla do nemocnice.

Komunikaci bylo nutné po dobu zásahu a vyšetřování příčin nehody zcela uzavřít. Omezení provozu trvalo 45 minut. Poté byla doprava v tomto úseku silnice I/35 řízena kyvadlově. Jelikož se havarovaný vůz nacházel mimo vozovku, byl ze stanice Semily povolán vyprošťovací automobil. Hasiči dostali vůz pomocí navijáku cisterny opět na silnici, kde byl odstaven tak, aby nebránil provozu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova a ze stanice Semily společně s dobrovolnými hasiči z Turnova.

Pavlína Bílková, tisková mluvčí, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, pavlina.bilkova@hzslk.cz
foto HZS LK

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.