OSMNÁCTIMETROVÝ DRAK NAJDE DOMOV V TURNOVĚ U NÁDRAŽÍ

0

Koho v posledních dnech kroky zavedly k základní škole v turnovské Alešově ulici u nádraží či k hale TSC, tak mu nemohly uniknout stavební aktivity navazující na zahradu základní školy. Vzniká tu již delší dobu avizované dětské hřiště, jemuž bude vévodit osmnáctimetrový drak! Ten se svojí šířkou kolem sedmi metrů a třímetrovou výškou bude dominantou této lokality. Půjde o unikát, velmi pravděpodobně nikde jinde nic podobného stát nebude. „Když nenastane žádný nepředvídatelný problém, tak bychom chtěli draka zpřístupnit dětem do Velikonoc,“ říká Tomáš Tomsa, majitel firmy Hřiště hrou, která hřiště staví.

Nové hřiště nahradí nedaleký dožilý tzv. „hrad“ uprostřed sídliště u nádraží, který bude odstraněn a na jeho místě bude jen zelená plocha. Drak u základní školy včetně workoutového hřiště pro starší děti i dospělé přijde rozpočet města na 900 tisíc korun. Jako materiál poslouží odolný akát, tak dobře známý z dřívějšího působiště Tomáše Tomsy v Tomových parcích. Celé hřiště je konstruováno jako dobře přehledné, a to hlavně kvůli možným skrýším pro bezdomovce či další nežádoucí aktivity, které bývaly často kritizovány na hradě uprostřed sídliště. Proto ani tělo draka, které slouží jako lezecí boulder, nemůže mít vstup dovnitř.

Hřiště je před dokončením

„Snažíme se s každou zakázkou si vyhrát, žádná sériová výroba, vymýšlíme atypická řešení přizpůsobená danému prostoru. Především ale chci, abychom měli ze své práce radost!“ doplňuje Tomsa. A že nové nápady opravdu nechybí, o tom se mohou přesvědčit návštěvníci hřiště na Královce v Jizerských horách, či na Mezní louce u repliky „Pravčické brány“ v Labských pískovcích. Další úspěšné realizace firmy, která vznikla před necelými dvěma lety odchodem většiny činorodých lidí ze zmíněných Tomových parků, stojí v Rakovníku, v Praze, dokončuje se velký areál v Bartošovicích v Orlických horách včetně repliky pevnosti Hanička. V Turnově jejich hřiště stojí v Maškově zahradě.

Od středy 12. dubna bude hřiště přístupné veřejnosti

Drak u nádraží

„Aktuálně expandujeme do zahraničí, hlavně do Skandinávie, Beneluxu a Itálie. Když to takhle půjde dál, tak zahraničí postupně převáží. Já sám za sebe bych ale rád vytvořil co nejvíc zajímavých a neotřelých realizací v naší zemi. Jsem rád, že se nám novou firmu podařilo rozjet a vytvořit kolem ní pohodovou atmosféru. Tu si už nikým nenechám zkazit,“ uzavřel Tomáš Tomsa s odkazem na své předchozí působiště.
Firma Hřiště hrou dnes působí ve Hnanicích a ve vlastním areálu v turnovské Sobotecké ulici.

POZVÁNKA
Firma Hřiště hrou a město Turnov zvou na otevření nového dětského hřiště v Turnově II u základní školy v Alešově ulici. Slavnostní otevření nového areálu s drakem a workoutovým hřištěm se uskuteční ve středu 12. dubna už od 15.30 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.