SILNÝ VÍTR VYVRACÍ STROMY, NA NĚKOLIKA MÍSTECH V KRAJI JSOU HLÁŠENY LESNÍ POŽÁRY

0

Od rána mají hasiči v Libereckém kraji plné ruce práce. Kvůli silnému větru vyjíždějí k popadaným stromům, spoustu jednotek během dopoledne zaměstnaly také dva lesní požáry.

První byl ohlášen krátce po 10. hodině v části obce Hradčany (Ralsko), kdy oznamovatelka viděla v lese plameny. Povoláno bylo šest jednotek hasičů. Požár zasáhl plochu 100×100 metrů, hořela lesní hrabanka, ale také kmeny stromů, někde až do výšky pěti metrů. Velké zakouření prostoru si vyžádalo zásah v dýchací technice. Příčinou požáru byly s největší pravděpodobností spadlé dráty vysokého napětí. K druhému lesnímu požáru došlo kousek od hotelu Ještěd. I sem bylo povoláno šest jednotek hasičů. Požár byl hlášen přímo z recepce a v první fázi se ho snažil uhasit hasicími přístroji personál hotelu. Požár byl zhruba 80 metrů od hotelu na ploše 20 metrů čtverečních. Příčinou požáru byla manipulace s otevřeným ohněm, pravděpodobně nedopalek cigarety.

K popadaným stromům hasiči vyjížděli především na Turnovsku, a to kolem Vyskře, Hrubé Skály nebo Mírové pod Kozákovem. Celkem bylo v kraji do 16.30 hodin napočítáno na 30 výjezdů.

Konkrétní zásahy na Turnovsku:
* 9.19 hodin, Turnov – Kyselovsko, zlomená větev zasahující do komunikace
* 10.14 hodin, Hrubá Skála – Krčkovice, spadlý strom přes celou vozovku, komunikace byla načas neprůjezdná
* 10.19 hodin, Vyskeř – strom přes vozovku
* 10.51 hodin, Turnov – Kyselovsko, za odbočnou u firmy Trevos strom přes celou silnici
* 11.15 hodin, Mírová pod Kozákovem – Záholice, strom přes celou vozovku, jednotka pomocí motorové pily provedla rozřezání a odstranění stromu z pozemní komunikace, dřevní hmota byla ponechána v příkopu
* 14.14 hodin, Turnov – Mokřiny (na snímku), čtyři spadlé stromy, částečně i na vedení elektrického proudu, komunikace neprůjezdná do doby odstranění stromů

(Zdroj: Zdenka Štrauchová, HZS Libereckého kraje, foto HZS LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.