SÍDLIŠTĚ U NÁDRAŽÍ ČEKÁ DALŠÍ ETAPA REGENERACE

0

Regenerace turnovského sídliště u nádraží začala již v roce 2011. Zlepšení se dostalo komunikacím, chodníkům, veřejnému osvětlení, parkovacím stáním i zeleni. Letos se obnova sídliště v Turnově II dostává do předposlední etapy. „Rádi bychom revitalizovali zbývající část Studentské ulice, a to od schodů k hale TSC až do prostoru k prodejně barev. Měla by zde vzniknout nová šikmá parkovací stání, ve finále o třetinu víc než je v současné době,“ přiblížil starosta města Tomáš Hocke.

Kromě parkovacích stání se dočkají opravy chodníky, přibude nové veřejné osvětlení a opraveno bude schodiště k hale TSC Turnov. Náklady jsou ve výši 4,5 milionu korun. Jelikož město již dvakrát neuspělo s žádostí o dotaci, finance na regeneraci půjdou z městské pokladny. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale tamní lidé na obnovu čekají již několik let, takže bychom ji rádi dotáhli konečně do cíle. Nezbývá, než použít městské peníze,“ doplnil Tomáš Hocke. Předposlední etapa regenerace bude pro Turnov prázdninovou záležitostí. Firma má na stavbu maximálně 60 dní, přičemž začít může nejdříve 1. června a skončit nejpozději 31. srpna.

Doslova nekonečným příběhem se zdá úprava prostoru bazénku před obchodním řetězcem Billa. Přes vypracované studie se žádný ze záměrů za řadu let nepodařilo realizovat. Důvodem byla hlavně finanční náročnost.

Úprava parku u nádraží patří do poslední etapy regenerace a její přípravy jsou nyní v plném proudu. Zastupitelé na svém lednovém jednání schválili projektovou dokumentaci revitalizace této části. Město Turnov se bude snažit získat na poslední etapu peníze z dotace, o kterou v dubnu požádá na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR z Programu Regenerace panelových sídlišť.

„Poslední etapa by měla zahrnovat úpravu betonového bazénku a prostoru před supermarketem Billa. Bazének i most, který přes něho vede, budou zbourány. Studie počítá s novým chodníkem, vzniknout by mělo také místo s vodními tryskami, které by sloužilo jako centrum veřejného prostoru pro potkávání lidí, jako lokalita, kde si budou hrát děti,“ popsal starosta.

Přímo u supermarketu dojde k rozšíření prostoru a zkultivování místa pro sezení pod stromy. „Naše představa je taková, aby lidé čekající na vlak nebo autobus mohli trávit čas venku v parku a ne pouze v budově terminálu,“ doplnil Tomáš Hocke.

Tato etapa je odhadnuta na 6 milionů korun a rychlost realizace bude záležet na tom, zda se podaří turnovské radnici získat dotaci. Pokud ne, bude muset částku postupně pokrýt z městského rozpočtu. Důraz bude kladen na bazének, který se řeší spoustu let.

(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města, z.strauchova@mu.turnov.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.