KRAJSKOU CENU „KŘESADLO“ ZÍSKALA DOBROVOLNICE Z TURNOVA

0

Letošní den Dobrých skutků si děti v turnovských školách na začátku prosince připomněly společně s humanitární organizací ADRA v kampani Giving Thuesday. Děti přinesly hračku, se kterou si již nehrají, a darují ji charitativním obchůdkům ADRA. Při této příležitosti se v České Lípě uskutečnil slavnostní večer, na kterém hejtman Libereckého kraje Martin Půta udělil prestižní ocenění „Křesadlo“. Cena je určena pro dobrovolníky ze všech oblastí činnosti – od ochrany životního prostředí přes sport po dobrovolné hasiče. Cílem je upozornit na přínos dobrovolnických aktivit v naší společnosti.

Jedno z ocenění získala Martina Marxová z Turnova. „Jako dobrovolnice pracuje ve zdejším charitativním obchůdku od samého začátku a také věnuje jeden den v týdnu dobrovolnické činnosti. Její spolehlivosti a zodpovědnosti si všichni vážíme,“ uvedla Milena Čančíková z humanitární organizace ADRA. „Ona sama se řadí mezi největší dárce, ale svou laskavou povahu a štědrost nestaví ostatním na odiv. Je velmi skromná a své okolí přirozeně vede k nesobeckému jednání. Je příkladem člověka, který se snaží život vnímat z pozitivního pohledu. Zákazníkům v obchůdku předává zdarma svou dobrou náladu a ke každému nákupu lidem věnuje svůj nakažlivý úsměv. Navzdory tomu, že její život je plný překážek, nikdy si nestěžuje a patří k lidem, kteří se víc orientují na pomoc druhým, než aby se zabývali vlastním prospěchem.“

Křesadlo Libereckého kraje má motto: „Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“.

V Turnově fungují dva charitativní obchůdky ADRA, jeden v Nádražní ulici, druhý v Pasáži Kinský v Hluboké ulici v centru města.

(Zdroj: Anna Klímová, Dobrovolnické centrum ADRA Liberec, https://adra.cz/)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.