PŘIPRAVTE SE NA DOPRAVNÍ OMEZENÍ, NA KONCI ÚNORA MÁ ZAČÍT REKONSTRUKCE MARKOVY ULICE

0

Po čtyřech letech příprav a odkladů proběhne zhruba od konce února (přesný datum zatím není znám) do konce července rekonstrukce turnovské Markovy ulice, která zásadně poznamená dopravní provoz města v první polovině tohoto roku. Vodohospodářské sdružení Turnov zde provede kompletní rekonstrukci kanalizace a přípojek k jednotlivým domům včetně přeložky plynu, chodník dostane nové dláždění, instalováno bude nové veřejné osvětlení. Zhotovitelem stavby bude na základě výběrového řízení firma Ještědská stavební. Celkové náklady jsou ve výši 15 mil. Kč, město ze svého rozpočtu přispěje zhruba 10 miliony, zbytek bude hradit VHS Turnov.

Ulice bude pro provoz po celou dobu rekonstrukce uzavřena, v některých fázích stavby bude omezen i vstup pro pěší. Vjezd bude umožněn po dohodě pouze zde bydlícím občanům. V rámci rekonstrukce ulice by měla zůstat průjezdná křižovatka pod Mariánským náměstím, práce budou také okrajově probíhat v dolní části ul. A. Dvořáka, která ale jinak zůstane průjezdná ve stávajícím jednosměrném režimu.

Zejména v ranních a odpoledních špičkách se dají od konce února do poloviny prázdnin v centru města očekávat dopravní zácpy, protože obousměrnou Markovu ulici rádi především místní motoristé využívají jako alternativní trasu z Výšinky směrem k nemocnici a dál na Semily. „Jsme si vědomi, že se jedná o velký zásah do každodenního provozu města, ale prosím všechny o trpělivost, protože opravit Markovu ulici je prostě potřeba. Jinak počítáme s tím, že v ranní a odpolední dopravní špičce budou na dopravu ve vytížené Hluboké ulici, na náměstí a v ulici 5. května dohlížet strážníci městské policie, aby třeba provoz nezastavilo nějaké auto se zásobováním nebo řidič, který své vozidlo odstaví bez ohledu ke svému okolí. Půjde o jedinou průchozí trasu městem, a ta musí zůstat průjezdná,“ uvedl starosta Turnova T. Hocke.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.