PŘES LÉTO SE NEZAPOMNĚLO ANI NA OPRAVY A BUDOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH

0

Prázdné školní třídy v průběhu letních prázdnin jsou příhodné pro opravy a nutnou údržbu objektů základních a mateřských škol. Letošní prázdniny se usilovně pracovalo v několika školních zařízeních.

Nové toalety v ZŠ Skálova

Nejvýznamnější investiční akce probíhala na Základní škole Skálova, kde došlo k rekonstrukci sociálního zázemí a první etapě výměny oken. Rekonstrukce toalet probíhala od prvního dne letních prázdnin a trvala až do poloviny září. Vzhledem k tomu, že toalety byly v levé části budovy plně funkční, tak nebylo třeba odkládat nástup dětí do školních lavic. Děti čekalo pouze drobné provozní omezení, kdy se v průběhu první poloviny září nemusely v prostorách školy přezouvat. Celkové náklady na rekonstrukci toalet byly ve výši 4,3 mil. Kč.

Další významnou stavební prací na ZŠ Skálova je postupná výměna oken. První etapa prací v sobě zahrnovala výměnu oken v prostorách rekonstruovaného sociálního zázemí školy. Zde byla okna vyměněna do poloviny srpna. Zbývající srpnové dny byly věnované výměně oken v části prvního nadzemního podlaží. Vzhledem k tomu, že práce na výměně oken nebyly dokončeny s posledním prázdninovým dnem, tak se počítá s postupným pokračováním prací v průběhu volných dnů a státních svátků až do konce listopadu. První etapa výměny oken přijde město na zhruba 1,2 mil. korun.

V Mateřské škole Zborovská bylo opraveno hygienické zázemí pro kuchařky. Celkové náklady na opravu se vyšplhaly na necelých 360 tisíc korun. Základní škola v Žižkově ulici se v prostorách prvního stupně dočkala nové dlažby na chodbě. Náklady činily 235 tisíc korun. Na ZŠ Žižkova také od srpna probíhají práce na výměně sportovních povrchů v obou tělocvičnách. Smluvní cena za výměnu povrchů se pohybuje ve výši jednoho milionu korun.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.