TURN-OFF ROCK FEST 2019

0

Málokteré město se může chlubit tak pestrou nabídkou kulturních akcí jako Turnov. Téměř každé období má tu svoji, která připomíná jeho začátek nebo konec. A k začátku prázdnin začíná neodmyslitelně patřit rockový festival TURN-OFF ROCK FEST. Jeho čtvrtý ročník se odehrál v sobotu 6. července Na Lukách za autobusovým nádražím.

Festival začínal s úderem druhé odpolední, a jak pořadatelé avizovali, bylo na co se těšit. Již při příchodu upoutalo pozornost obrovské pódium, na kterém se v průběhu odpoledne a večera vystřídalo sedm kapel. Tou první, která vše odstartovala a užila si velkou stage, byla parta z Poděbrad Sendwitch. Následovali mladoboleslavští Enola Gay. Obě přespolní kapely příjemně rozproudily sobotní odpoledne, během kterého postupně přicházeli na prostranství u autobusového nádraží další a další fanoušci tvrdší muziky (vstup na přehlídku je zdarma).

…akce z nadhledu

…soutěže mezi vystoupením kapel

Rodiče s dětmi mohli využít dvou skákacích hradů, a tak se ani menší návštěvníci nenudili. Časový harmonogram šlapal organizátorům jako hodinky a před pátou hodinou odpolední se na pódiu objevili turnovští Snap Call. Kapela, která již téměř rok hraje s novým zpěvákem, předvedla, že se právem řadí mezi ty, na které jsme v Turnově pyšní. Její hodinový set plný rock´n´rollové muziky bavil přihlížející, kteří si v letním odpoledni přišli poslechnout muziku, dát si pivo, dobré jídlo, nebo popovídat s přáteli. Festival byl totiž i místem setkávání, a jídla i pití bylo po celou dobu dostatek.
Kapela Silent Session, která přišla na řadu dále, vystupovala sice bez zpěváka, který byl tou dobou na dovolené, ale i tak předvedla obstojný koncert. S podvečerem přišla na stage skupina z Liberce Act of God. Ta se jako jediná z vystupujících mohla pyšnit ženským elementem, a to na postu zpěvačky. Nejen díky tomu bylo jejich vystoupení velmi příjemným zpestřením celého dne.

Zatímco slunce pomalu zapadalo za horizont, fanoušci rockové muziky ožívali a dostávali se do té správné nálady. Před devátou hodinou večerní přišla na řadu kapela, která se podílela i na organizaci festivalu – turnovská Anarchia. Její jméno skandovali fanoušci pod pódiem už před samotnou produkcí. Tu si pak užili jak přihlížející, tak samotná kapela, která využila potenciál velkého pódia a atmosféru umocnily i velkolepé efekty. Přehlídku rockové muziky zakončila společně s půlnocí skupina AC/DC Bon Scott Memorial Band.

Celý festival byl organizačně velmi dobře propracován. Časový harmonogram neměl snad ani minutu zpoždění. Občerstvení bylo dostatek a i další zázemí pro návštěvníky bylo vyřešeno tak, aby vše proběhlo hladce. Kdo chtěl, mohl se posadit ke stolům do stínu pod slunečníky, problém ale nebyl ani usednout kamkoliv na zem na deku a užívat si celou akci po svém. Čtvrtý ročník festivalu tak definitivně ukázal, že se start turnovských prázdnin bez rockových tónů už asi neobejde.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

…2x Snap Call

Silent Session

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.