V NÁRUČI SE OPĚT OTEVŘELA VESELÁ ŠKOLIČKA

0

Předškolní příprava není pro každé dítě hračkou. Na vině může být prostředí, kde dítě vyrůstá, někdy je hendikepem fakt, že rodiče jsou cizinci, nebo má zkrátka budoucí školák nějakou z řady specifických poruch. Přesně na tyto děti je zaměřena „Veselá školička“ v turnovském centru Náruč, která v říjnu vstoupila do dalšího ročníku. „Děti jsou vytipovány ve spolupráci s turnovským oddělením sociálně právní ochrany dětí a pedagogicko-psychologickou poradnou,“ přibližuje cílovou skupinu lektorka Aneta Svobodová, speciální pedagog a psycholog v jedné osobě.

S dětmi pracuje v malé skupině (kapacita deseti dětí je v tuto chvíli naplněna). Dbá se na řeč, motoriku, pracovní návyky, sociální dovednosti, trénuje se vše potřebné pro čtení a psaní, velký důraz se klade na grafomotoriku, posílení paměti a pozornosti.

A individuální přístup má své výsledky – smysluplnost přípravky potvrzuje maminka sedmiletého klučiny s odkladem, který do školičky docházel v loňském ročníku: „Veselá školička ho bavila, chodil tam rád, našel si nové kamarády. Nejvíce se zlepšil hlavně v kreslení a používání psacích a výtvarných potřeb.“  Přechod do první třídy je pak pro takové dítě mnohem jednodušší.
 
Díky opakovanému grantu Nadace Euronisa se mohla pro potřeby „Veselé školičky“ nakoupit řada speciálních pomůcek, psacích a výtvarných pomůcek, her, odborné literatury… Rodiče tak přispívali pouze minimální částkou na pracovní sešity.

Výhodou také je, že v průběhu kurzu mají rodiče možnost bezplatné individuální konzultace se speciálním pedagogem, mohou využívat i jiných poradenských služeb rodinného centra či navštívit některou z našich dalších aktivit.

Veselá školička probíhá v Náruči vždy od října do dubna jednou týdně.
Anna Bergerová, naruc.turnov@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.